ساعت: ۱۲:۳۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ شناسه خبر: 74137
فعال رسانه هشترود در برنامه مطالبه شبکه استانی سهند:

مهدی اسمعیل نژاد گفت: با وجود مدیران بخشنامه ای نمی توان برای اوقات فراغت دانش اموزان برنامه ریزی کرد چون این مدیران تمایلی برای خلاقیت در برنامه ریزی نخواهند داشت.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، برنامه مطالبه شامگاه روز گذشته با رویکردی انتقادی نسبت به برنامه های اوقات فراغت تابستانی از شبکه استانی سهند و با حضور معاون پرورشی آموزش و پرورش استان و معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان پخش شد.

 

مهدی اسمعیل نژاد مدیر مسئول پایگاه اطلاع رسانی پیک هشترود، در مصاحبه تلفنی با این برنامه به عنوان فعال رسانه ای شهرستان هشترود گفت: امروز در شهرستانهای هشترود، چاراویماق و شهر نظرکهریزی بیش از ۱۸ هزار دانش آموز مشغول به تحصیل هستند که بنا به آمار موجود در سال گذشته تنها ۲۵ درصد آنها در کلاسهای اوقات فراغت تابستانی شرکت کردند و این یعنی علیرغم نگرانی های شدید خانواده ها نسبت به اوقات فرازغت فرزندانشان، جامعه هدف تمایلی برای حضور در این کلاسها را ندارند.

 

وی در مورد علل عدم استقبال جامعه هدف از این برنامه ها افزود: یکی از علت ها موازی کاری دستگاههای متولی در امر اوقات فراغت می باشد که همه انها به یک شکل وارد برنامه ریزی می شوند و نیاز است هر یک از دستگاهها بصورت تخصصی ورود پیدا کنند تا نتیجه بهتری هم کسب شود.

 

اسمعیل نژاد ادامه داد: عدم جذابیت، به روز نبودن و عدم تناسب با نیازهای جامعه هدف از دیگر عوامل عدم استقبال از این برنامه هاست که بر اساس نیازهای مخاطبین برنامه ریزی نشده اند. امروز با گسترش فضای مجازی می بینیم که مسئولین امر برای افزایش سواد رسانه ای و یا فضای مجازی استفاده کنندگان برنامه ای ندارند. حتی می شود با تشکیل گروههائی نسبت به تولید محتوای صحیح نیز گام برداشت.

 

این فعال رسانه تصریح کرد: دانش آموزان بعد از ۹ ماه تحصیل در مدرسه از محیط آن خسته می شوند و برگزاری کلاسهای تابستانی در آن مکان باعث عدم تمایل مخاطبین برای حضور مجدد در آنجا می شود.

 

وی تاکید کرد: متاسفانه در برنامه ریزی برای اوقات فراغت به هیچ وجه به ظرفیت های اسمی منطقه توجهی نمی شود و این برنامه ریزی برای کل کشور یکسان می باشد.

 

اسمعیل نژاد خاطرنشان کرد: با وجود مدیران بخشنامه ای نمی توان برای اوقات فراغت دانش اموزان برنامه ریزی کرد چون این مدیران تمایلی برای خلاقیت در برنامه ریزی نخواهند داشت.

 

وی همچنین بیان کرد: باید از تیم های ورزشی مناطق محروم و کم برخوردار حمایت شود تا علاقمندان بتوانند پله های موفقیت را طی کرده و الگوئی برای سایرین باشند.

 

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده