ساعت: ۱۱:۰۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۴/۲۷ شناسه خبر: 74031
محققان کانادایی:

طبق نتایج تحقیق جدید، استفاده بیش از حد از شبکه‌های اجتماعی، سلامت روان نوجوانان را تهدید می‌کند.

Print Friendly

به گزارش پیک هشترود به نقل  از مهر، محققان دانشگاه مونترال کانادا عنوان می‌کنند هرچقدر میزان استفاده نوجوانان از شبکه‌های اجتماعی و تلویزیون بیشتر باشد، ریسک ابتلا به افسردگی در آنها بیشتر است.

«پاتریکا کنراد»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «تحقیق ما نشان می‌دهد افزایش مدت زمان استفاده از انواع رسانه‌های دیجیتال می‌تواند پیش بینی کننده علائم افسردگی در نوجوانان باشد.»

«الروی بوئرز»، عضو دیگر تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «شبکه اجتماعی و تلویزیون از انواع رسانه‌های هستند که معمولاً نوجوانان در آن، شاهد سایر همسن و سال‌های خود در موقعیت‌های مختلف نظیر داشتن اندام متناسب، زندگی پرهیجان یا لاکچری هستند.»

مطالعه شامل حدود ۴۰۰۰ نوجوان کانادایی بین سنین ۱۲ تا ۱۶ سال بود. هرسال این نوجوانان اطلاعات خود در مورد میزان استفاده از چهار نوع رسانه را اعلام می‌کردند: شبکه اجتماعی، تلویزیون، گیم‌های ویدئویی و استفاده از کامپیوتر.

این نوجوانان همچنین در مدت چهار سال، پرسشنامه‌ای هم در مورد علائم مختلف افسردگی تکمیل کردند.

یافته‌ها نشان داد مدت زمان سپری شده در استفاده از شبکه‌های اجتماعی و تماشای تلویزیون با علائم شدید افسردگی مرتبط بود. اما این رابطه در مورد استفاده از کامپیوتر و گیم‌های ویدئویی مشاهده نشد.

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده