ساعت: ۱۰:۲۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ شناسه خبر: 73780

 دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: ۱۵ هزار معتاد متجاهر در استان تهران وجود دارد.

Print Friendly

به گزارش پیک هشترود به نقل از ایسنا، محمدعلی اسدی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران با بیان اینکه وضعیت مواد مخدر از تمامی جنبه‌ها در دنیا همچنان رو به افزایش است، اظهار کرد: تعداد معتادین در جهان به ۲۷۵ میلیون معتاد و انواع مواد مخدر صنعتی نیز به ۸۰۳ نوع رسیده است البته تعداد مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی نیز افزایش یافته است.

وی افزود: وضعیت مرگ‌ومیر ناشی از مصرف مواد مخدر افزایش‌ یافته است، اما وضعیت ایران علیرغم اینکه نزدیک افغانستان هستیم به مراتب از سایر کشورها بهتر است.

وی با بیان اینکه ۹۸ درصد مردم ایران از مصرف مواد مخدر فارغ هستند، گفت: بر اساس آخرین آمار، ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار معتاد در کشور داریم که از این تعداد ۶۰ هزار معتاد متجاهر هستند که ۱۵ هزار نفر آن‌ها در استان تهران هستند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران بیان کرد: برای خدمات‌دهی به این ۱۵ هزار معتاد متجاهر تا به امروز توانستیم برای ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر ظرفیت ایجاد کنیم.

اسدی افزود: با افزایش ظرفیت در مراکز مهر سروش، زیادیان و فشافویه تا پایان سال ظرفیت نگهداری استان تهران به ۲۰ هزار نفر خواهد رسید.

اسدی با بیان اینکه باید سالانه ۵ درصد اعتیاد کاهش پیدا کند، افزود: در بخش تخصیص اعتبارات نیز بر اساس همین طرح ملی اقدام خواهیم کرد.

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده