ساعت: ۰۹:۳۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ شناسه خبر: 73069

یک نشریه آمریکایی دستاورد نظامی جدید ایران را تحولی برای انتقال پیام به دشمنان در برهه کنونی و مصون نگه داشتن بستر سایبری کشور توصیف کرد.

Print Friendly

به گزارش پیک هشترود به نقل از فارس، یک نشریه آمریکایی در مطلبی پیرامون دستاورد جدید نظامی ایران به نام «سپهر -۱۱۰» نوشت: ایران یک سامانه یگان جدید فرماندهی و کنترل  برای مقاومت در برابر حملات سایبری آمریکا ایجاد کرده است.

هفته نامه آمریکایی «فوربس» یکشنبه با اشاره به حملات سایبری منتسب به آمریکا علیه ایران نوشت : «حسین سلامی،  فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران از سامانه ارتباط تاکتیکی “سپهر -۱۱۰” که در این کشور با هدف مقابله با جنگال (جنگ الکترونیکی) ساخته شده رونمایی کرد.»

این رسانه درحالی که مدعی شده گذشت زمان موفقیت یا عدم موفقیت دستاورد نظامی ایران را اثبات می‌کند، با این حال نوشت: هدف ایران از ساخت این یگان محافظت برابر شبکه‌های فرماندهی و کنترل خود مقابل حملات سایبری دشمن است.

بر اساس این گزارش، این سامانه علاوه بر برطرف کردن نیازهای ارتباطی فرماندهان در شرایط خاص، متحرک است و قابلیت نصب بر روی کلیه وسایل متحرک زمینی، هوایی و دریایی را هم دارد. سپهر-۱۱۰ مجهز به لایه‌های متعدد ارتباطی از جمله ارتباطات دیجیتال راه دور و شهری، محلی و منطقه‌ای  و مجهز به  سامانه‌های «یوایچ اف» دیجیتال چند بانده با قابلیت‌های رومینگ شبکه‌ای و برای انتقال صوت و تصویر و دیتا است. مهمترین ویژگی این سامانه ارتباطی را می‌توان امنیت ارتباطاتی آن برشمرد، چراکه برابر اطلاعات اعلام شده این سامانه قابلیت مقابله با انواع جنگ الکترونیک را دارد و برابر شنود، هک، فریب، اختلال مقاوم است.

نشریه فوربس در خاتمه نوشت: «پیام [دستاورد نظامی جدید ایران] این است که تهران اکنون در برابر حملات سایبری که قبلاً امن نبوده ایمن شده است؛ گذشت زمان نشان خواهد دید این درست است یا خیر.»

انتهای پیام/

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده