ساعت: ۱۰:۳۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۴/۲ شناسه خبر: 72685

همایش پیشگیری از مواد مخدر با حضورمسئولان و کارشناسان درشهرستان هشترود برگزارشد.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، رضا استاد رحیمی سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی در هشترود گفت: بهورزان دهیاران نقش مهم و موثری در مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد در سطح روستا‌ها دارند.

وی نسبت به پایین آمدن سن مصرف کنندگان مواد مخدر در جامعه هشدار داد و گفت: متاسفانه اکثر مدارس آلوده‌تر ازبیرون به مواد مخدر هستند.

وی گفت: هم اکنون ۶۰۰ نفر در ماده ۱۶ تبریزبین سنین ۱۶ تا ۴۰ سال نگهداری می‌شوند.

سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی از کشف ۲ هزار و ۷۹۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر در سال ۹۷ در استان خبر داد و عنوان کرد: در این مدت ۲۳ هزار و ۱۹۱ نفر دستگیر شده و ۹۳ نفر نیز بر اثر سوء مصرف مواد جان خود را از دست داده‌اند.

استاد رحیمی از فعالیت ۲۷۸ مرکز درمانی در استان برای درمان و بازپروری معتادان، خبر داد و گفت: ۷۹ هزار و ۶۷۰ نفر در سال ۹۷ در این مراکز پذیرش شده اند.

امین امینیان فرماندار هشترو د هم از شناسایی ۵ محله شهری و ۲۰ محله روستایی آلوده به مواد مخدر در هشترود خبر داد و گفت: متاسفانه شهرستان هشترود در مسیر ترانزیت مواد مخدر به کشور است و آمار کشفیات و آلوده به مواد مخدر در این شهرستان از میانگین استانی و کشوری بیشتر است.

وی از کشف ۲۵۰ کیلو گرم مواد مخدر در سال گذشته و ۳۵ کیلو گرم مواد مخدر در طی ۳ ماهه امسال خبر داد.

وی خواستار تجهیز و تکمیل کمپ اعتیاد در هشترود شد.

انتهای پیام/

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده