ساعت: ۱۰:۵۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۴/۲ شناسه خبر: 72678

سناتور دموکرات ایالت ورمونت از اقدامات اخیر رئیس‌جمهور آمریکا در قبال ایران و ایجاد تنش در منطقه انتقاد کرد.

Print Friendly

به گزارش پیک هشترود به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری هیل، برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت و نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، از اقدامات این هفته ترامپ علیه ایران انتقاد کرد و گفت: «ترامپ به دنبال آن است تا کشور را تا آستانه جنگ پیش ببرد و سپس خوش‌نامی برطرف کردن تنش‌ها را به نام خود ثبت کند».

سناتور سندرز در مصاحبه‌ با برنامه «فیس د نیشن» شبکه سی بی اس استراتژی ترامپ در خاورمیانه را به اعتباری برای خاموش کردن آتشی که خود آن را برافروخته، تشبیه کرد. نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در این مصاحبه گفت مثل این است که کسی یک بسته کاغذ را آتش بزند و سپس آن را خاموش کند. او به ایجاد بحران کمک می‌کند و سپس تلاش می‌کند آن را متوقف کند.

اظهارات سناتور سندرز در حالی مطرح شد که پیشتر رئیس جمهور آمریکا مدعی شده بود در آخرین لحظات فرمان لغو حمله به نقاطی در خاک ایران را صادر کرده است.

شایان ذکر است در نخستین ساعات بامداد روز پنجشنبه (۳۰خرداد) یک فروند پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکا پس از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه روبروی کوه مبارک استان هرمزگان، هدف آتش پدافند نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و سرنگون شد.

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده