ساعت: ۱۲:۲۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ شناسه خبر: 72444
فرماندار هشترود خبر داد؛

امین امینیان گفت: هدف اصلی جشنواره ماهیگیری، توسعه گردشگری پایدار و جاذبه سازی گردشگری است.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، امین امینیان فرماندار هشترود صبح امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار داشت: این جشنواره روزهای ۲۳و۲۴ خرداد در روستای قزللو و مشرف به سد سهند برگزار می شود.

وی یادآور شد: علاوه بر ماهیگیری برنامه های فرهنگی، هنری و ورزشی نیز در این روزها جهت پر کردن اوقات فراغت برگزار می شود.

امینیان سپس گفت: هدف اصلی جشنواره ماهیگیری توسعه گردشگری پایدار و جاذبه سازی گردشگری است. هشترود علی رغم داشتن ظرفیت ها غنی در هر یک از این حوزه ها متاسفانه در طول سال های گذشته بدلیل وجود مشکلات و موانع گوناگون جزو شهرستان های کم برخوردار بوده و همین مسئله موجب افزایش نرخ مهاجرت و کاهش شدید میزان اشتغال شده است.

وی با تاکید بر اینکه گردشگری به عنوان یک صنعت ۱۰۰ در صد داخلی می تواند موجب تغییر چهره منطقه شود گفت: در سالی که رهبر معظم انقلاب به نام رونق تولید نامگذاری کرده اند گردشگری می تواند موجب ایجاد رونق در تولیدات منطقه شود بگونه ای که جذب گردشگر علاوه بر آنکه بصورت مستقیم برای منطقه درآمد خواهد داشت و موجب به وجود آمدن فرصت های شغلی جدید برای جوانان خواهد شد، می توان با گره زدن حوزه های مختلف کشاورزی، فرهنگی، صنایع و … به صنعت گردشگری موجب رشد و شکوفایی این عرصه ها و ایجاد توسعه پایدار در منطقه شد.

فرماندار هشترود خاطرنشان کرد: در طول یکسال گذشته اقدامات و هماهنگی های زیادی بمنظور برگزاری جشنواره ماهی گیری در سد سهند انجام دادیم و خوشبختانه تا این لحظه که تنها چند روز به اجرای آن باقی مانده برنامه از پیشرفت خوبی برخوردار بوده است اما قضاوت اصلی را پس از اتمام جشنواره و از میزان رضایت یا عدم رضایت مردم می توانیم داشته باشیم.

وی سپس در ادامه گفت: هرچند انتظار تحقق ۱۰۰ در صد برنامه ها را در اولین دوره از برگزاری جشنواره نداریم و طبیعی است که مشکلاتی وجود داشته باشد اما عدم دقت، توجه و جدیت کافی در اجرای برنامه می تواند جشنواره را از اهداف خود منحرف کند و به نتایجی ضد آنچه بدنبال آن هستیم منجر شود لذا لازم است تمامی دستگاه های اجرایی، آحاد مردم و هر کسی که دل در گرو رشد و توسعه هشترود دارد پا به میدان گذاشته تا با برگزاری هرچه باشکوه تر جشنواره چهره ای زیبا از هشترود را در اذهان بسازیم.

وی از عموم مردم، دستگاه های اجرایی و خبرنگاران خواست تا در روزهای باقی مانده در اطلاع رسانی هرچه بیشتر و بهتر جشنواره در فضاهای مجازی و حقیقی بکوشند.

وی همچنین یادآور شد: نباید تاکید بر برگزاری جشنواره ماهی گیری با قلاب موجب فراموش شدن سایر برنامه ها و اهداف جشنواره شود.

فرماندار هشترود گفت: بسیاری از برنامه های دیگر نظیر برگزاری مسابقه آشپزی، ورزش های بومی و محلی، مسابقات عکاسی، اجرای زنده موسیقی، ورزش های آبی و هوایی به منظور افزایش نشاط و شادابی اجتماعی در طول جشنواره برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده