ساعت: ۰۹:۵۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۳/۱ شناسه خبر: 72020
فرماندار هشترود:

امین امینیان گفت: در حال حاضر چهار کتابخانه عمومی با زیربنای ۹۳۱ مترمربع در شهرستان فعال است که تمامی آنها فرسوده بوده و نیاز به بهسازی و نوسازی دارند.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، امین امینیان صبح امروز در جلسه کتابخانه های عمومی این شهرستان افزود: در حال حاضر چهار کتابخانه عمومی با زیربنای ۹۳۱ مترمربع در شهرستان فعال است که تمامی آنها فرسوده بوده و نیاز به بهسازی و نوسازی دارند.
وی به پایین بودن سرانه کتابخانه در هشترود نیز اشاره کرد و گفت: در حالیکه استاندارد سرانه کتابخانه در کشور هشت مترمربع برای هر صد نفر است این رقم در شهرستان ۱٫۶ مترمربع برای هر صد نفر است.
امینیان همچنین به بدهی شهرداری هشترود به کتابخانه های عمومی شهرستان اشاره کرد و گفت: شهرداری ۱۳ میلیون تومان به کتابخانه های هشترود بدهکار است که پرداخت به موقع این رقم می تواند به بهسازی کتابخانه ها کمک کند.
وی همچنین از برگزاری ایستگاه های مطالعه در سطح شهر خبر داد و گفت: متاسفانه بیشتر کتاب های موجود در کتابخانه های عمومی هشترود قدیمی بوده و به درد دانش آموزان و نوجوانان نمی خورد.
وی افزود: کتاب های ادبیات، دین و تاریخ بیشترین کتاب های موجود در کتابخانه های عمومی هشترود هستند و سال گذشته ۱۸ هزار و ۳۴۸ جلد کتاب در کتابخانه های عمومی شهرستان امانت داده شده است.

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده