ساعت: ۱۰:۴۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ شناسه خبر: 71926
فرمانده بسیج سازندگی سپاه عاشورا خبر داد؛

فرمانده بسیج سازندگی سپاه عاشورا از اجرای ۲۲۵۰ پروژه در جهت محرومیت زدایی در مناطق کم برخوردار استان، در سال جاری خبر داد.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، سرهنگ محمد اسکندری در مراسم کلنگ زنی دو باب مدرسه در روستاهای نظرکهریز خاطرنشان کرد: سپاه عاشورا با همکاری بانک انصار پروژه‌های خانه سازی، مدرسه سازی، ساختن خانه های بهداشت در روستاها، جاده سازی و غیره را در دستور کار قرار داده است.
وی افزود: بنا داریم مدارسی را که امروز کلنگ زنی کردیم را تا سه ماه دیگر تحویل اداره آموزش و پرورش نظر کهریز دهیم تا دانش آموزان با خیال آسوده در سر کلاس درس حاضر شوند.
مدیر عامل بانک انصار استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: بانک انصار در جهت اهدافی که قرارگاه اجتماعی بانک، آن را دنبال می کند تصمیم بر ساخت دو باب مدرسه در روستاهای احمد آباد و شیبده از توابع بخش نظر کهریز شهرستان هشترود با اعتبار ۱۲۰ میلیون تومان، گرفته است.
احد موثقی خاطر نشان کرد: مبالغی که برای ساخت مدارس روستائی و سایر پروژه ها هزینه می شود از محل حذف تبلیغات بانک انصار به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان در سرتاسر کشور است.
وی اضافه کرد: اگر توسط خیرین یک زمین دیگر در روستای شیبده اهداء شود بانک انصار یک باب خانه بهداشت نیز در این روستا خواهد ساخت.
فرماندار هشترود نیز در این مراسم یاد آور شد: در دین اسلام به هیچ چیز به اندازه تعلیم و تربیت اهمیت داده نشده  و در روایات متعددی نیز بر احسان و نیکوکاری در جهت فراهم آوردن مکانی برای درس خواندن تاکید شده است از این روما از سپاه عاشورا و بانک انصار کمال تشکر و قدردانی را داریم که به فکر ساخت مدرسه در روستاهای دور افتاده و کم برخوردار است.
امین امینیان ادامه داد: مشارکت در امور اجتماعی از طرف مردم و مسئولان قابل ستایش است و یکی از والاترین احسان ها مشارکت در امور اجتماعی می باشد چرا که؛با همکاری و هم یاری همدیگر منطقه شاهد رشد و بالندگی خواهد بود.
رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه نظرکهریز نیز در این مراسم گفت: ۱۰۰ درصد مدارس روستائی منطقه نظر کهریز و حومه نیاز به باز سازی و بهسازی دارند اما حاد ترین مشکل در ۳۶ روستایی است که در کانکس های فرسوده در حال تحصیل هستند و نیازمند توجه بیشتر مردم نوع دوست و خیرین می باشند.
اسفندیار حسن زاده یاد آور شد: به علت فرسوده بودن محل مراکز آموزشی در مدارس روستاهای محروم نظرکهریز چند روز پیش پای یک دانش آموز دختر که در مقطع ابتدائی درس می خواند در جای مستعمل کانکس گیر کرده و شکسته است.
وی ادامه داد: کار برای مناطق و افراد محروم از امکانات، صالحات و باقیات به شمار می آید و انتظار ما از خیرین این است که همه توان خود را در جهت بهسازی مراکز آموزشی و بهداشتی روستاها به کار گیرند تا روند رو به رشد در روستاها نیز فراهم شود.


انتهای پیام
/

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده