ساعت: ۲۱:۰۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ شناسه خبر: 71912
مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی تاکید کرد؛

جعفر پاشائی بر ضرورت سرمایه گذاری در حوزه آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: در این صورت شاهد توسعه جامعه خواهیم بود.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، جعفر پاشایی مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی شامگاه امروز در همایش تجلیل از معلمان منتخب منطقه هشترود با بیان اینکه ایجاد زیرساخت برای کشور مهم است گفت: توسعه واقعی زمانی اتفاق خواهد افتاد که سرمایه گذاری ها در حوزه آموزش و پرورش صورت بگیرد.

پاشایی ادامه داد: تمامی ابعاد مختلف توسعه گره خورده به آموزش و پرورش است، به جهت اینکه در آموزش و پرورش انسان که محور توسعه است تربیت می‌شود.

وی گفت: فضا باید به گونه‌ای باشد که معلمان احساس کرامت کنند و حفظ جایگاه معلمان وظیفه تمامی مردم و مسئولین است.

 

 

آموزش و پرورش کلید فتح آینده است

در این همایش امین امینیان فرماندار هشترود نیز با بیان اینکه ۱۲ اردیبهشت یادآور همت و تلاش زنان و مردانی است که با قلمی در دست، کتابی در دل، چراغی در چشم مروجان راستی و درستی و راهنمایان آدمی به دانایی و آگاهی بوده‌اند اظهار داشت: معلمان مشعل‌داران بیداری، طلایه‌داران آگاهی و دعوت‌کننده انسان‌ها به عبور از تاریکی، جهل و رسیدن به روشنایی و دانایی هستند.

وی ادامه داد: هفته بزرگداشت معلم و گرامیداشت یاد و خاطره نادره دوران و صاحب اندیشه‌های مطهر شهید مرتضی مطهری فرصت مغتنمی است تا مراتب سپاس خود را تقدیم معلمانی کنیم که نقش بی‌بدیل آن‌ها در توسعه، پیشرفت و توفیقات کشور بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: گرامیداشت روز معلم اقدامی است نمادین تا دولت و ملت در کنار هم در جهت کیفی سازی آموزش و پرورش، ارتقای سطح برنامه‌های حمایتی از معلمان و سرمایه‌گذاری در دستگاه تعلیم و تربیت به عنوان کانون اصلی خلق دنیای آینده مشارکت همه‌جانبه داشته باشند.

فرماندار هشترود با اشاره به اینکه ضرورت و نقش آموزش و پرورش در زندگی انسان و شکوفایی استعدادها و ارزش‌های والای انسانی بر کسی پوشیده نیست گفت: تمامی محققان و اندیشمندان بر این باور هستند که تربیت و آموزش صحیح آدمی او را توانمند برای حل تمامی مشکلات خود و جامعه‌اش خواهد کرد.

امینیان با بیان اینکه سرمایه انسانی بالاترین ثروت ملی کشورها تلقی می‌شود به طوری که بالای ۷۰ درصد ثروت کشورهای توسعه یافته را سرمایه انسانی آن‌ها تشکیل می‌دهد گفت: ارتقای سرمایه انسانی در کشور ما یک ضرورت محسوب می‌شود و این مسئله با سرمایه گذاری در حوزه آموزش و پرورش امکان پذیر خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده