ساعت: ۱۰:۳۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ شناسه خبر: 71818
مدیر جهادکشاورزی هشترود خبر داد؛

مجید احمدی گفت: شهرستان هشترود از لحاظ سطح زیرکشت و تولید نخود در رتبه‌های اول استان قرار دارد و یکی از محصولات مهم در تناوب با گندم دیم منطقه مورد توجه می‌باشد.

Print Friendly

مجید احمدی مدیر جهاد کشاورزی هشترود در گفتگو با خبرنگار پیک هشترود از شروع کشت بهاره نخود دیم در این شهرستان خبر داد و گفت : کشت بهاره نخود از اواسط فروردین ماه در شهرستان هشترود شروع شده و در صورت تداوم بارندگی و مساعد شدن شرایط اقلیمی، کشت تا اواسط اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

 

 

وی افزود: نخود دومین محصولی است که بیشترین سطح زیرکشت و تولید را بعد از گندم در شهرستان هشترود به خود اختصاص داده است  و از لحاظ اقتصادی و درآمد کشاورزان منطقه نقش موثری دارد که پیش بینی می‌شود۷۸۰۰ هکتار نخود دیم بهاره در سال زراعی جاری در این شهرستان کشت شود.

 
مدیر جهادکشاورزی شهرستان هشترود در ادامه تصریح کرد: برای کاهش هزینه‌های تولید و بهبود عملیات زراعی، کشت مکانیزه نخود و استفاده از ارقام جدید با ارتفاع بوته بلند و با عملکرد بیشتر از اهداف این مدیریت بوده که در سال زراعی جاری ۲۲۰ هکتار نخود دیم با ارقام جدید آزکان – آزاد – منصور و عادل در قالب پروژه امنیت غذایی مشترک ایران – ایکاردا کشت می شود.

 
احمدی در پایان خاطرنشان کرد: شهرستان هشترود از لحاظ سطح زیرکشت و تولید نخود در رتبه‌های اول استان قرار دارد و یکی از محصولات مهم در تناوب با گندم دیم منطقه مورد توجه می‌باشد که انتظار می‌رود با ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی فرآورده‌های این محصول در توسعه کشت این محصول در تناوب با گندم گام‌های موثری برداشته شود.

 

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده