ساعت: ۱۰:۱۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ شناسه خبر: 71814
فرماندار هشترود خبر داد؛

فرماندار هشترود از برگزاری جشنواره ماهی‌گیری با قلاب در سد سهند شهرستان هشترود خبر داد.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، امین امینیان صبح امروز در جلسه ستاد برگزاری جشنواره ماهی‌گیری با قلاب شهرستان هشترود گفت: اولین جشنواره ماهی گیری با قلاب در سد سهند هشترود با هدف توسعه گردشگری ۲۳و۲۴ خرداد امسال برگزار می‌شود.

امینیان با بیان اینکه از سال گذشته کلید برگزاری جشنواره ماهی‌گیری با قلاب با حضور مدیران کل ادارات میراث‌فرهنگی و ورزش و جوانان در شهرستان زده شد اظهار داشت: به این منظور هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌های عضو صورت گرفت و در بازدیدی که از حاشیه اطراف سد سهند به همراه مسئولان مربوطه داشتیم روستای قزللو به عنوان محل برگزاری جشنواره انتخاب و مقرر شد در اولین هفته پس از ماه مبارک رمضان این جشنواره در سطح منطقه‌ای برگزار شود که به این منظور لازم است کمیته‌های اجرایی برنامه دسته‌بندی شوند و از امروز عملیات اجرایی جشنواره را آغاز کنند.

فرماندار هشترود ظرفیت کم نظیر سد سهند (بزرگترین سد مخزنی داخل استان) و پتانسیل بالای شهرستان در پرورش ماهی با ظرفیت تولید ۲۰۰ هزار تن ماهی قزل‌آلا در سال را از جمله اهداف برگزاری جشنواره دانست.

وی گفت: در حال حاضر هشترود به عنوان قطب تولید ماهی در استان است و باید ما این مسئله را به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان به دیگران معرفی کنیم.

وی افزود: برنامه‌هایی که در خلال جشنواره خواهیم داشت از جمله صید ماهی با قلاب، فروش و پخت ماهی منجر به ترویج فرهنگ مصرف آبزیان نیز خواهد شد که متأسفانه در کشور ما آمار بسیار پایینی نسبت به سایر نقاط جهان دارد.

وی همچنین توسعه ورزش‌های آبی، توسعه گردشگری پایدار، ایجاد گردشگری ورزشی، آشنایی مردم با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی منطقه، ایجاد فضای نشاط و شادابی در جامعه که نیاز اساسی جامعه بوده و مورد تاکید شورای عالی اجتماعی و رهبر معظم انقلاب است، معرفی صنایع دستی، لبنی، دامی و باغی شهرستان که در قالب غرفه‌هایی برای فروش عرضه خواهند شد و آشنایی با آئین‌ها و فرهنگ منطقه در قالب بازی‌های بومی و محلی را از دیگر اهداف برگزاری جشنواره برشمرد.

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده