ساعت: ۱۰:۴۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ شناسه خبر: 71751
فرماندار هشترود:

فرماندار هشترود از تخصیص ۲۷٫۵ میلیارد تومان برای تکمیل ۱۳۰۰ هکتار از پایاب سد سهند در این شهرستان خبرداد و گفت: این رقم بیش از رقم اختصاص یافته ر ۱۱ سال گذشته است.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، امین امینیان فرماندار هشترود صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان به رتبه اول هشترود در برداشت گندم و جذب تسهیلات مکانیزاسیون در آذربایجان شرقی اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۱۶۰ میلیون تن گندم معادل ۳۰ درصد محصول گندم استان در هشترود برداشت شد و ۱۳ میلیارد و ۶۸۱ میلیون تومان برای مکانیزه کردن کشاورزی در شهرستان هزینه شد.
وی همچنین خام فروشی مواد استخراج شده از معادن هشترود را ممنوع عنوان کرد و گفت: برداشت معادن در حال حاضر بجز تخریب جاده های روستایی و طبیعت و محیط زیست چیزی عاید این شهرستان نکرده است.
امینیان از حل مشکل مجوز سنگ های تزئینی مرمر کریم آباد خبر داد و گفت: سال آینده مجتمع مس قاضی کندی افتتاح و برای بیش از ۲۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد شد و تاکنون ۴۰ میلیارد تومان در این مجتمع سرمایه گذاری شده است.
وی از حل مشکل پالایشگاه نفت ارکان پارس این شهرستان نیز خبر داد و افزود: تسهیلات این شرکت پرداخت شده و از اوایل سال آینده شروع به کار خواهد کرد.
فرماندار هشترود همچنین از وضعیت بد آسفالت محور ارتباطی این شهرستان با مراغه انتقاد کرد و افزود: برای روکش آسفالت این ۱۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که با مساعد شدن شرایط جوی عملیات آسفالت ریزی شروع می شود.

انتهای پیام /م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده