ساعت: ۱۰:۳۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ شناسه خبر: 71589
فرماندار هشترود در نشست خبری با خبرنگاران:

امین امینیان از احداث بزرگ ترین کارخانه فولاد خصوصی کشور در هشترود خبر داد.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، امین امینیان فرماندار هشترود شامگاه روز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: ساخت بزرگ ترین کارخانه فولاد خصوصی کشور با هزینه ۱۱۰۰ میلیارد تومان تا ۲۹ بهمن سالجاری در شهرک صنعتی پرفسور هشترودی کلنگ‌زنی می‌شود.
وی ادامه داد: ۳۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۵ هزار نفر به صورت غیر مستقیم در این کارخانه صاحب شغل می‌شوند و روزانه  به اندازه ۸۰۰ دستگاه تریلی محموله میلگرد، آهن و نبشی بارگیری خواهد شد.
وی از راه‌اندازی واحد تولید حلال‌های صنعتی در پالایشگاه پتروشیمی ارکان پارس هشترود در هفته آینده خبر داد و اضافه کرد: شهرستان هشترود در دهه فجر شاهد افتتاح ۷۷ پروژه با اعتبار نزدیک به ۱۶ میلیارد تومان خواهد بود که با کمک تسهیلات دولتی با بهره کم کار خود را شروع کرده‌اند.
امینیان اظهار کرد: پروژه‌های دو میلیارد تومانی مخابراتی، مجموعه درمانگاه تامین اجتماعی با هزینه ۱۴ میلیارد تومان، مجموعه پالایشگاهی ارکان پارس با هزینه ۶۰ میلیارد تومان و کارخانه فولاد با ۱۱۰۰ میلیارد تومان از دیگر پروژه‌هایی هستند که در دهه فجر کلنگ‌زنی و یا به بهره‌برداری خواهند رسید.
وی ادامه داد: همچنین سال آینده تمامی ۷۷۵۰ هکتار اراضی سد سهند هشترود که چندین سال بود بلا تکلیف مانده بودند به زیر کشت آبی خواهد رفت.
امینیان ادامه داد: در شهرستان هشترود اقدامات قابل توجهی انجام گرفته و ظرفیت‌های موجود شناسایی شده و بر اساس آمایش سرزمینی در سه محور کشاورزی، گردشگری و معدن برنامه‌ریزی شده است تا در آینده شاهد توسعه همه جانبه شهرستان باشیم.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده