ساعت: ۱۰:۵۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۱۱/۶ شناسه خبر: 71503
فرماندار هشترود:

امین امینیان گفت: تعطیلات نوروزی بهترین فرصت برای معرفی جاذبه‌های گردشگری هشترود است.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، امین امینیان در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان هشترود با بیان اینکه نوروز تلفیقی از آئین‌های ملی و مذهبی است گفت: ما همواره در دعای آغاز سال از خداوند میخواهیم حال ما را به بهترین حال تغییر دهد، تغییر باید نمودی در رفتار و اعمال داشته باشد، تغییر در رفتار در سطح شهرستان نیز خود را نشان می‌دهد در این صورت ما شهروندانی حساس و مسئولیت پذیر خواهیم بود و بی تفاوت از کنار مسائل و مشکلات شهر عبور نخواهیم کرد.

وی در همین راستا هدف از تشکیل ستاد خدمات سفرهای نوروزی را انجام برنامه‌ریزی، ساماندهی امورات، ارائه خدمات بهینه به مسافران و گردشگران دانست.

فرماندار هشترود با بیان اینکه توسعه گردشگری امروز به عنوان یک صنعت مورد توجه جدی اکثر کشورهای جهان قرار گرفته افزود: طبق آمار سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۱۷ سهم مستقیم جهانی از درآمد حاصل از گردشگری ۲۶۰۰میلیارد دلار و سهم غیرمستقیم از این درآمد ۸۳۰۰ میلیارد دلار بوده است این درحالی است که طبق اعلام همین سازمان سهم ایران تنها ۴ میلیارد دلار بوده، در حالیکه براساس برآوردهای انجام شده از جاذبه های طبیعی، تاریخی موجود در ایران ما سالانه می توانیم ۸۳ میلیارد دلار درآمد از صنعت گردشگری داشته باشیم که تقریبا ۳ برابر درآمد حاصل از فروش نفت در عرض یکسال است.

 وی افزود: گردشگری می تواند موجب تحول یک کشور شود، علاوه بر آنکه با توسعه گردشگری در کشور آمار بیکاری به صفر خواهد رسید شاهد رشد اقتصادی، حفظ محیط زیست، معرفی فرهنگ و هنر کشور به دنیا، صلح، دموکراسی، افزایش صادرات غیرنفتی خواهیم شد.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۳۰ گردشگری اولین حوزه درآمدی کشورهای جهان باشد ولی با این وجود متاسفانه در کشور ما در راستای توسعه گردشگری اقدامات چشم گیری صورت نپذیرفته بگونه ای که حتی ما در گردشگری حلال جزو ۱۰ کشور اول جهان نیستیم.

امینیان اظهار داشت: علی رغم اینکه شهرستان هشترود جزو ۵ شهرستان برتر استان بلحاظ ظرفیت های گردشگری است اما متاسفانه در طول سالیان گذشته عملکردهای خوبی در راستای معرفی شهرستان به عنوان یک منطقه گردشگری صورت نپذیرفته است.

وی گفت: ما ناگزیر از ساماندهی سه حوزه گردشگری احساسی، تجربی و فیزیکی در شهرستان هستیم به این منظور ایام تعطیلات نوروزی که بسیاری از افراد برای دیدن آشنایان خود به شهرستان می‌آیند بهترین فرصت به منظور تغییر دیدگاه‌ها نسبت به هشترود است، رونق گردشگری شهرستان در گرو میزان رضایتمندی مسافرانی است که به هشترود خواهند آمد، هشترودی‌هایی که خارج از شهرستان زندگی می‌کنند بزرگترین سرمایه های اجتماعی و ظرفیت های بالقوه شهرستان هستند که باید بمنظور رشد و توسعه شهرستان از پتانسیل آن ها استفاده کنیم.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده