ساعت: ۱۰:۵۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۱۱/۶ شناسه خبر: 71500
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان خبر داد؛

سید مرتضی نیرومند اسکویی گفت: دو کارخانه بزرگ فولاد که شامل کارخانه فولاد در میانه با ۹۶۲ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و کارخانه فولاد در هشترود با ۸۰ میلیارد تومان در دهه فجر کلنگ زنی می‌شود.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، سید مرتضی نیرومند اسکویی در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: کل شهرک‌های صنعتی استان ۳۰۰ مگاوات کمبود برق دارند که برق ، نیاز اصلی شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی۱۰۰ مگاوات آن نیاز فوری است و برای این منظور نیاز به ایجاد پست فوق توزیع داریم.

 

 

وی افزود: در دهه فجر امسال ۲۳ پروژه عمرانی با اعتبار ۱۲۳ میلیارد ریال برای ایجاد و تکمیل زیرساختی شهرک‌های صنعتی خواهد بود.

 

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی در ادامه خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی ۱۴۳۵ هکتار طرح توسعه نیز در ۶ شهرک صنعتی استان در دهه فجر آغاز می‌شود و ۴ شهرک گازدار و امکانات مخابراتی ۷ شهرک فراهم خواهد شد و تصفیه خانه ۳ شهرک صنعتی نیز راه اندازی می‌شود.

 
نیرومند یادآور شد: ناحیه صنعتی قزلجه میدان برای استقرار صنایع دستی و گردشگری نیز طرح دیگری است که عملیات اجرایی آن به زودی آغاز می‌شود.

 
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی ابراز کرد: دو کارخانه بزرگ فولاد نیز در دهه فجر کلنگ زنی خواهد شد که شامل کارخانه فولاد در میانه با ۹۶۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری و ظرفیت اشتغال ۸۹۰ نفر در ۳۵ هکتار و کارخانه فولاد در هشترود با ۸۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری و ظرفیت اشتغال برای ۲۰۰ نفر است.

 
نیرومند ادامه داد: در سال ۹۷ با واگذاری ۹۶ هکتار زمین در شهرک‌های صنعتی شاهد رشد ۸۸ درصدی در این زمینه هستیم.

 
وی تصریح کرد: ۴۳ درصد واحدهای صنعتی استان در شهرک‌های صنعتی مستقر هستند و ۵۴ شهرک و ناحیه صنعتی داریم و در تمامی شهرستان ها زیرساخت‌های لازم برای سرمایه گذاری آماده شده است.

 
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان شرقی در پایان گفت: :هم اکنون ۷۲ درصد واحدها فعال هستند و ۱۴۴ واحد با اشتغال ۲ هزار و ۵۸۸ نفری به چرخه تولید بازگشته‌اند ولی ۵۱۷ واحد به علت کمبود نقدینگی ،نبود بازار و مشکل تأمین مواد اولیه تعطیل هستند.

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده