ساعت: ۱۱:۴۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ شناسه خبر: 71467
فرماندار هشترود در جلسه کارگروه اشتغال عنوان کرد؛

امین امینیان گفت: خوشبختانه تاکنون توانسته‌ایم مبلغی به ارزش ۱۳ میلیارد تومان از محل تسهیلات پایدار روستایی برای ۶۸ طرح جذب شهرستان کنیم و به این لحاظ رتبه پنجم را در استان داریم

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، امین امینیان صبح امروز چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال هشترود گفت: در گذشته مبالغ زیادی به منظور سرمایه‌گذاری در شهرستان پرداخت شده ولی عدم هدایت درست تسهیلات پرداخت شده موجب ایجاد نوعی بدبینی در سطح فرهنگ عمومی شهرستان نسبت به سرمایه‌گذاری و اشتغال شده است.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری صرفاً با کارگروه اشتغال و تشکیل جلسات اتفاق نخواهد افتاد و تا زمانی که فضای عمومی منطقه به لحاظ فرهنگی و اجتماعی سامان نیابد زمینه برای سرمایه‌گذاری فراهم نخواهد شد، بنابراین ایجاد بستر و زمینه فرهنگی به منظور سرمایه‌گذاری شرط لازم برای سرمایه‌گذاری خواهد بود.

وی با بیان اینکه برخی از مشکلات موجود در حوزه سرمایه‌گذاری منشا کشوری داشته و ناشی از تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی ظالمانه بر کشور است، ضمن ابراز امیدواری بر کاهش فشارها در طی ماه‌های آینده گفت: معتقد هستیم که وجود ظرفیت‌ها و منابع فیزیکی، طبیعی و انسانی موجود در شهرستان در صورت داشتن برنامه‌ریزی دقیق و مدون و با مشخص کردن اولویت‌ها موجب ایجاد تغییر در چهره شهرستان و تغییر نگاه‌ها نسبت به مسئله سرمایه‌گذاری خواهد شد.

فرماندار هشترود اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون توانسته‌ایم مبلغی به ارزش ۱۳ میلیارد تومان از محل تسهیلات پایدار روستایی برای ۶۸ طرح جذب شهرستان کنیم و به این لحاظ رتبه پنجم را در استان داریم که با پیش‌بینی‌های بعمل آمده خواهیم توانست برای ۲۰۵ نفر بصورت مستقیم اشتغال‌زایی کنیم.

وی گفت: با در نظر گرفتن طرح‌هایی که مصوب شده و در بانک‌ها تشکیل پرونده داده‌اند و مراحل نهایی اخذ وام را سپری می‌کنند سهم شهرستان هشترود از محل تسهیلات پایدار روستایی به بیش از ۲۰ میلیارد تومان خواهد بود.

وی همچنین افزود: از محل صندوق توسعه ملی در قالب طرح‌هایی که برای کشاورزی پرداخت می‌شود ۴.۶ میلیارد تومان برای ۱۹ طرح(مرغداری، آبزی‌پروری، دامداری و ساخت استخر) و همچنین ۱۱ میلیارد تومان به منظور مکانیزانسیون کشاورزی در نظر گرفته شده که با راه‌اندازی این طرح‌ها شاهد رشد و رونق فضای تولید، اشتغال و کسب و کار در شهرستان خواهیم بود.

امینیان با تاکید بر اینکه صرف منابع دولتی برای توسعه شهرستان کافی نیست گفت: تنها یک راه برای توسعه شهرستان داریم و آن هم جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه توجیه و صرفه اقتصادی برای سرمایه‌گذاری وجود داشته باشد.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده