ساعت: ۱۰:۰۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۱۰/۶ شناسه خبر: 71252
فرماندار هشترود خبر داد؛

امین امینیان گفت: توافقات اولیه برای راه‌اندازی اداره هواشناسی شهرستان هشترود و ایجاد ایستگاه هواشناسی خودکار در بخش نظرکهریزی با ادره کل هواشناسی استان صورت گرفته و بزودی مقدمات کار فراهم خواهد شد.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، امین امینیان فرماندار هشترود در دیدار با مدیرکل اداره هواشناسی استان که به دعوت فرماندار و به منظور بررسی مشکلات ایستگاه هواشناسی هشترود در این شهرستان برگزار شد، ضمن تشکر از زحمات عوامل هواشناسی استان که ایستگاه هواشناسی در تابستان امسال تعمیر اساسی و بروز آوری کرد و گفت: این ایستگاه مشکلی بلحاظ فنی ندارد و اطلاعات هوای شهرستان روزانه بصورت مرتب به استان ارسال می‌شود اما متاسفانه شاهد هستیم در اخبار استان دمای هوای هشترود اعلام نمی‌شود، که لازم است این مورد توسط اداره‌کل هواشناسی پیگیر شده و مرتفع گردد.

 
وی با بیان اینکه هشترود قدمتی ۶۰ ساله در شهرستان شدن دارد، تصریح کرد: متاسفانه علی‌رغم این سابقه تاریخی تنها شهرستان استان می‌باشد که اداره هواشناسی ندارد. این درحالی است که بدلیل فعالیتهای کشاورزی گسترده در منطقه و قرارگیری ۵۵ کیلوتر از آزادراه تبریز- زنجان در محدوده شهرستان ، وجود جاده حادثه‌خیز مراغه – هشترود و سایر عوامل احداث اداره هواشناسی در هشترود از ضرورت‌هاست.

 
امینیان تاکید کرد: ایجاد اداره هواشناسی هشترود و ایجاد ایستگاه هواشناسی خودکار در بخش نظرکهریزی در حال حاضر می‌بایست جزو اولویت‌های اداره‌کل هواشناسی استان باشد و ما نیز پیگیر اقدامات لازم در خصوص اخذ مجوز و تامین اعتبار و چارت برای احداث ساختمان اداره هواشناسی از سازمان برنامه و بودجه ، سازمان اداری و استخدامی خواهیم بود.

 
مطلبی فرد مدیرکل اداره هواشناسی استان هم ضمن اعلام آمادگی برای هر گونه همکاری در خصوص راه‌اندازی اداره هواشناسی در شهرستان هشترود گفت: مشکل ناشی از عدم اعلام دمای هوای شهرستان هشترود از خبر استانی را پیگیری و رفع می‌کنیم.

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده