ساعت: ۱۱:۵۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ شناسه خبر: 71139
مدیر جهادکشاورزی هشترود:

مجید احمدی گفت: ۹ هزار تن کود شیمیایی از ابتدای سال جاری تاکنون بین کشاورزان این شهرستان توزیع شده است.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، مجید احمدی مدیر جهادکشاورزی هشترود صبح امروز در جلسه هماهنگی توزیع کود بهاره در سال زراعی ۹۷ – ۹۸ افزود: این میزان کود شیمیایی توسط کارگزاری های مجاز این شهرستان بین کشاورزان منطقه توزیع شده است.
وی اظهار داشت: این میزان کود شامل کود ۷ هزار ۵۰۰ تن کود اوره، یک هزار و ۴۵۰ تن فسفاته و ۵۰ تن پتاس است و برای سهمیه بهاره و مصرف کود سرک سال زراعی ۹۸ – ۹۷ ۴ هزار و ۱۰۰ تن کود ازته توزیع می شود.
مدیر جهاد کشاورزی هشترود کاهش حاصلخیزی خاک برای اراضی کشاورزی را مشکل دانست و یادآوری کرد: برای افزایش حاصلخیزی خاک باید کودهای شیمیایی و آلی استفاده شود.
احمدی از کشاورزان خواست در مصرف کودهای شیمیایی به صورت بی رویه خودداری کرده و سعی کنند مصرف کودها بر اساس آزمون خاک و برگ با مشاوره کارشناسان کشاورزی انجام شود.
وی از باغداران نیز خواست برای راهنمایی های لازم در بخش کشاورزی و تغذیه باغات به کارشناسان پهنه مراکز خدمات جهاد کشاورزی و یا مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان مراجعه کنند.
احمدی با اشاره به اینکه برای افزایش تولید محصولات کشاورزی همزمان با حفظ منابع آب و خاک باید به صورت بهینه از کودهای شیمیایی نیز استفاده کرد، افزود: کشاورزان با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی، کارگزاران و عاملان مجاز توزیع کود، نسبت به تهیه کودهای مورد نیاز خود اقدام کنند.

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده