ساعت: ۱۰:۳۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ شناسه خبر: 71131
فرماندار هشترود خبر داد:

فرماندار هشترود از آمادگی کامل برای مواجهه با بحران های فصل سرما در این شهرستان خبر داد.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، امین امینیان صبح امروز شنبه در جلسه ستاد بحران این شهرستان که با حضور دستگاه‌های عضو ستاد و به ریاست فرماندار برگزار شد، گفت: در طول دوران مدیریت و مسئولیت‌ یک فرد بحران پشت سرهم اتفاق نمی‌افتد و گاها این مسئله موجب غفلت از بحران می‌شود و غفلت از بحران است که بحران آفرین می‌شود.

وی گفت: مسئولین ضمن آنکه باید همواره آمادگی کافی برای مواجه با بحران داشته باشند و اقدامات پیش‌گیرانه را انجام دهند قانون هم بالاترین مقام و مسئول هر دستگاه را مسئول مدیریت بحران معرفی‌ کرده است پس لازم است روسای ادارات و سازمان‌ها جانشین های اول و دوم خود را مشخص و اعلام کنند تا اگر هنگام وقوع بحران مسئولی به هر دلیل نبود دسترسی به جانشینان‌ آن‌ها امکان‌پذیر باشد.

فرماندار هشترود همچنین از مولفه‌های اصلی در مدیریت بحران که متوجه مسئولین است را داشتن آرامش روانی و پرهیز از اضطراب و تشویش آن‌ها به هنگام وقوع بحران، استفاده از تجربیات و اطلاعات قبلی و بروز رسانی اطلاعات موجود ذکر کرد.

وی گفت: با تمامی‌ دستگاه‌ها مکاتبات لازم مبنی بر در اختیار قرار دادن اطلاعات اماکن ضروری برای اسکان مسافران در هنگام وقوع بحران و همچنین تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با بحران برای خود دستگاه و واحدها و زیرمجموعه‌های وابسته صورت گرفته است و در حال حاضر اطلاعات تمامی افراد حتی در بخش خصوصی که ماشین‌آلات و تجهیزات برف‌روبی و بازکردن راه‌ها را دارند با جزئیات کامل در اختیار فرمانداری است.

امینیان ادامه داد: طبق قانون مدیریت بحران تمامی دستگاها موظف به در اختیار گذاشتن نیروهای خود در اختیار ستاد بحران در صورت نیاز هستند این قانون مردم عادی را نیز شامل می‌شود یعنی اگر فردی در هنگام بروز بحران در صورت درخواست ممانعت به عمل آورد طبق قانون مجرم شناخته می‌شود و به دستگاه قضایی ارجاع داده می‌شود.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده