ساعت: ۱۲:۲۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۹/۳ شناسه خبر: 71025
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی خبر داد؛

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی از ابلاغ ۵۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی شهرهای استان، خبر داد.

Print Friendly

به گزارش پیک هشترود، داوود بهبودی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: در چارچوب برنامه ملی ‌بازآفرینی پایدار شهری و محلات هدف و در راستای تحقق برنامه پنج‌ ساله، از محل ظرفیت‌های موجود در تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور، تعداد ۱۵ محله منتخب از شش شهر استان شامل تبریز، مراغه، بناب، مرند، میانه و هشترود، ساماندهی می‌شوند.
وی افزود: با اجرای این طرح، ۴۸۸ هکتار از سکونت‌گاه‌های غیررسمی، بافت‌های ناکارآمد میانی و بافت تاریخی شهرهای مذکور احیاء شده و برای ۶۳۴۸ خانوار، تسهیلات ارزان‌ قیمت نوسازی مسکن اعطا می‌شود.
بهبودی با بیان این که سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در نظر دارد، طرح‌های خدمات زیربنایی، روبنایی، توانمندسازی ساکنین محلات و تملک اراضی را از محل صندوق ذخیره ارزی اجرا کند، اظهار کرد: مبلغ ۱۵۰۸ میلیارد ریال نیز تسهیلات در قالب وجوه اداره شده به‌ منظور اعطای تسهیلات نوسازی مسکن به استان ابلاغ‌ شده است.
وی گفت: وزارتخانه‌ها و سایر دستگاه‌ها و سازمان‌های ملی نیز موظف شده‌اند از محل منابع در اختیار، مبلغ ۱۴۱۳ میلیارد ریال برای اجرایی شدن طرح بازآفرینی در استان هزینه کنند، همچنین آورده شهرداری‌ها در این طرح، مبلغ ۲۴۷۳ میلیارد ریال و سهم بخش خصوصی، مبلغ ۵۰۸۱ میلیارد ریال است.
 وی ادامه داد: پیش بینی می‌کنیم با اجرای این طرح برای ۷۰۵۵ نفر به ‌صورت مستقیم و برای ۱۰۵۸۲ نفر به شکل غیرمستقیم فرصت شغلی ایجاد شود.

 

منبع: ایسنا

 


انتهای پیام
/

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده