ساعت: ۱۲:۲۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۹/۳ شناسه خبر: 71023
مدیر آب و فاضلاب روستایی هشترود:

عادل مرادی گفت: در حال حاضر از ۱۹۶ روستای شهرستان هشترود ۱۳۸ روستا از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار هستند که تا پایان سال و با آرسانی به ۱۸ روستا این تعداد به ۱۵۶ مورد افزایش می یابد.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، عادل مرادی روز شنبه در جلسه بررسی مشکلات آب روستایی هشترود اظهار داشت: برای آبرسانی به این روستاها در بخش نظرکهریزی شهرستان ۱٫۸ میلیارد ریال اعتبار هزینه می شود.
وی افزود: آبفار روستایی هشترود با تمام توان در راستای رساندن آب بهداشتی سالم به روستاییان تلاش می کند و در پیک مصرف و فصول پر مصرف سال از طریق تانکر به ۱۰ روستای شهرستان آبرسانی می شود.
مرادی به نحوه کلرزنی آب آشامیدنی روستایی در شهرستان اشاره کرد و گفت: آب شرب روستایی ۵۸ روستا به صورت کلرزنی گازی، ۳۲ روستا به صورت کلرزنی مایع و کوزه ای و ۲۵ روستا به صورت غیر اتوماتیک صورت می گیرد.
رییس شبکه بهداشت و درمان هشترود نیز در این جلسه گفت: نحوه و میزان کلرزنی ۴۰ درصد آب روستایی شهرستان نامطلوب است.
جواد بابایی افزود: برابرگزارشگیری از سامانه جامع بازرسی بهداشت محیط کشور، در آبان ماه گذشته از ۱۳۴ روستای تحت پوشش شبکه بهداشت و ۱۱۰ روستای تحت پوشش شرکت آبفار، ۲۰۱۴ مورد کلرسنجی از سوی کارشناسان صورت گرفته که از این تعداد، میزان کلر در ۸۸۸ مورد صفر گزارش شده است.
وی افزود: در ماه گذشته ۱۶۴ مورد نمونه برداری میکروبی از روستاها صورت گرفته که یک مورد از لحاظ میکروبی مثبت گزارش شده بود.

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده