ساعت: ۱۳:۲۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۸/۷ شناسه خبر: 70912
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه هشترود:

حجت الاسلام عبدالله موحدی گفت: حضور میلیونی زائران با پای پیاده از شرق و غرب ،دور و نزدیک به سوی کربلای معلی ،کنگره عظیم امامت شناسی است و به دنیا اعلام می نماید که راه حسین راه ما و اهداف حسین ،اهداف ماست.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، حجه الاسلام عبداله موحدی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه هشترود صبح امروز در مراسم پرفیض و پرنور زیارت عاشورا و مراسم عزاداری به مناسبت اربعین حسینی که در حسینیه نیروی انتظامی شهرستان هشترود برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمات خالصانه شبانه روزی پرسنل خدوم نیروی انتظامی در بحث ایمنی ،تامینی و امنیت و آرامش جامعه آنان را پیروان جان برکف مکتب امر به معروف و نهی از منکر حسینی دانست و افزود:  واژه اربعین در متون دینی، احادیث و در فرهنگ شیعه نقش برجسته و والایی داشته و دارای کارکردهای مهمی می باشد.

 

 

وی اظهار داشت: از یک طرف خاطره کربلا و عاشورا را برای مردم تداعی می کند و باعث پیوند بیشتر مردم با قیام حضرت سیدالشهداء می شود و از طرفی باب جدیدی از زیارت سرور و سالار شهیدان را به روی ما می گشاید.

 

 

موحدی افزود: این ظرفیت عقلانی درست چهل روز بعد از شور حسینی در روز عاشورا به تکامل رسید و حالا منشاء یک حرکت هدفمند و جهانی می شود و آن اینکه اربعین در معرفی امام حسین فرصت استثنائی است و امام زمان خودش را به واسطه امام حسین (ع) به همه عالم معرفی می کند.

 

 

وی تاکبد کرد: لذا در زمان ظهور باید همه مردم عالم امام حسین (ع) را شناخته باشند تا وقتی امام زمان ندا می زند” الا یا اهل العالم ان جدی الحسین قتلوا عطشانا” اورا درک کنند و به یاری امام زمان بشتابند.

 

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه هشترود تصریح کرد: حضور میلیونی زائران با پای پیاده از شرق و غرب ،دور و نزدیک به سوی کربلای معلی ،کنگره عظیم امامت شناسی است و به دنیا اعلام می نماید که راه حسین راه ما و اهداف حسین ،اهداف ماست و نمایش قدرت اسلام،ایمان و نظام است و مهم ترین شعار این این اجتماع لبیک یا حسین که همان شعا حسین ( هیهات من الذله) است ، و به واسطه این پیوند قلبی بین عزاداران حسینی و ظهور فرزندش ،آمادگی برای یاری فرزندش ایجاد می شود.

 

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده