ساعت: ۱۰:۱۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ شناسه خبر: 70840
نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس:

سیدحمزه امینی در پاسخ به این سوال که پس شما موافق cft بودید نیز بیان کرد: بنده موافق مسائلی هستم که به دین من ضرر نرساند، بعد به ممکلت و ارزشهای نظام و انقلاب خطری وارد شود.

Print Friendly

سیدحمزه امینی نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شامگاه یکشنبه ۲۲ مهر در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار پیک هشترود در مورد نظرشان نسبت به طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: بنده موافق این طرح هستم و امضا هم کرده ام و اعتقاد دارم باید آرا مشخص شود که چه کسی به چه چیزی رای داده و یا نداده است.

 

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در مورد cft نیز که اخیرا در مجلس رای آورد نیز اظهار داشت: این یک معاهده بین المللی است و سازمان ملل مصوب کرده و لازم الاجراست و بصورت صوری هم در کشور مطرح شده بود چون در دنیا تنها ۲ کشور در آن عضو نبودند. در کمیسیون امنیت ملی بررسی شد و در ۵ بند شرایطی گذاشتند که در صحن مطرح شود.

 

امینی افزود: در روز رای گیری مجلس از ساعت ۶ صبح آغاز شد و نمایندگانی از سایر وزارتخانه ها نیز بودند و بحث های زیادی شد و برخی ها می گفتند که با این طرح ما دیگر به برخی از کشورها نمی توانیم کمک کنیم و گفته شد که ما از طرق دیگر به آن کشورها کمک می کنیم و دست ما را در کمک رسانی نخواهد بست و مشکلی نخواهیم داشت.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: cft فقط یک معاهده بین المللی بود که ایران هم می خواست به آن بپیوندد تا فردا روزی بهانه به دست دشمن ندهد که ایران از مصوبه سازمان ملل تمرد کرده است.

 

وی ادامه داد: رای گیری انجام شد و با ۱۲۰ مخالف و ۱۴۳ موافق تصویب شد.

 

امینی تاکید کرد: این طرح هیچ گونه ضرر و زیان برای داخل ممکلت و برای عقاید انقلابی ندارد و جای نگرانی نیست. حتی در این مساله عده ای از رهبری مایه گذاشتند که رئیس مجلس کاغذی درآورد و تاکید کرد که رهبری مساله را به مجلس واگذار کرده است.

 

وی حاطرنشان کرد: حالا این طرح به شورای نگهبان رفته و در انجا بررسی خواهد شد هرچند در روز رای گیری سنگ اندازی ها هم که از یک شهر دیگر بود صورت گرفت که پیدا و برخورد هم شد.

 

 

وی در پاسخ به این سوال که پس شما موافق cft  بودید نیز بیان کرد: بنده موافق مسائلی هستم که به دین من ضرر نرساند، بعد به ممکلت و ارزشهای نظام و انقلاب خطری وارد شود.

 

 

وی در پاسخ به این سوال مجدد که پس شما را موافق بدانیم نیز خاطرنشان کرد: هر کسی از ظن خود شد یار من، از درون من نجست اسرار من.

 

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده