ساعت: ۱۰:۰۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۷/۱۷ شناسه خبر: 70816
رئیس اداره گاز شهرستان هشترود تاکید کرد؛

اکبری رئیس اداره گاز شهرستان هشترود نکات ایمنی استفاده از وسایل گازسوز را با آغاز فصل سرما تشریح کرد.

Print Friendly

مهندس جواد اکبری رئیس اداره گاز شهرستان هشترود در گفتگو با خبرنگار پیک هشترود با اشاره به آغاز فصل سرما گفت: با عنایت به فرارسیدن فصول سرما لازم است تا مشترکین در رعایت نکات ایمنی نهایت دقت را به خرج دهند.

 

وی اظهار داشت: مشترکین باید از تبدیل وسایل نفت‌سوز به گازسوز بپرهیزند و از نیروهای متخصص برای نصب وسایل گازسوز استفاده کنند.

 

اکبری ضمن تاکید بر استفاده از بخاری‌های استاندارد برای گرم کردن منازل و محل کار اظهار داشت: اطمینان از سلامت کارکرد و استاندارد بودن دودکش و دقت در نصب اتصالات لوازم گازسوز، از راه‌های پیشگیری از خطر گاز منواکسید کربن است و مشترکین باید هنگام نصب وسایل گاز سوز به خصوص بخاری گازی از باز بودن مسیر دودکش و نصب کلاهک H در پشت بام مطمئن شوند.

 
رئیس اداره گاز شهرستان هشترود با تاکید بر استفاده نکردن از بخاری‌های بدون دودکش در محیط‌های مسکونی بسته افزود: آبی نبودن شعله بخاری، رطوبت زیاد اطاق و نامطبوع بودن فضای منزل نشانه خطر است و باید در این گونه مواقع ارتفاع دودکش و مسیر آن را کنترل کرده یا از افراد مطلع و کارشناس و یا تماس با ۱۹۴ در این خصوص درخواست راهنمایی گرفته شود.

 
وی تصریح کرد: استفاده از بست‌های فلزی و شیلنگ استاندارد و لوله‌های بخاری فلزی در نصب بخاری و لوازم گازسوز، جلوگیری از نصب دودکش‌های آکاردئونی و استفاده نکردن از یک شیر گاز برای چند وسیله گازسوز از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه شود.

 
اکبری در نهایت از کلیه مشترکین عزیز تقاضا داریم به جهت اجتناب از قطعی گاز، با پرداخت به موقع قبوض گاز، این اداره را در امر خدمت رسانی و تامین گاز پایدار و ایمن  یاری نمایند.

 

مصاحبه از مهدی اسمعیل نژاد

 

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده