ساعت: ۱۳:۳۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ شناسه خبر: 70811
در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر هشترود مطرح شد؛

جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان هشترود با حضور امام جمعه، فرمانده سپاه و سایر اعضا در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، سرهنگ جعفر غیابی فرمانده سپاه ناحیه هشترود ظهر امروز در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان هشترود که در دفتر امام جمعه برگزار شد، با اشاره به اهمیت اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: خدمت به هم نوع خود، از اصلی ترین معروف‌هاست و بزرگترین منکرات نیز چشم‌پوشی از آن است. فرهنگ‌سازی آشنایی با منکرات بزرگ بهترین راهکاری است که ما می توانیم در این زمینه انجام دهیم.

 

وی شناختن منکرات و معرف‌ها، برخود مناسب با زبان خوش و گشاده رویی و اقدام به عمل را از مسئولان و آمران به معروف و ناهیان از منکر خواستار شد.

 

غیابی اظهار داشت: حرام‌خواری، ناشایسته سالاری، تضییع حقوق و تصرفات غیرمشروع را از منکرات رایج مورد تأکید امام حسین(ع) است که تسلط قوم اشرار و شیطان بر مردم را آسان و هموار می‌کند.

 

فرمانده سپاه هشترود بسیج را استمرار ادارات در بین عموم مردم خواند و از مسئولان خواست از ظرفیت پایگاههای بسیج و مساجد برای شنیدن درخواست های مردم استفاده کنند.

 

وی همچنین برگزاری کلاسهای اخلاق را در بین مدیران ضروری دانست و خواست تا اقدامات لازم برای برگزاری چنین جلساتی در شهرستان صورت گیرد.

 

غیابی همچنین از حرکت ابتکاری پایگاه اطلاع رسانی پیک هشترود در برگزاری پویش وقت نماز با انتشار تصاویر کودکان با حجاب کامل در وقت نماز تقدیر و از ان به عنوان یک حرکت فرهنگی در راستای ترویج امر به معروف یاد کرد و خواستار استمرار این نوع حرکات فرهنگی شد.

 

مصوبات جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر لازم الاجراست

 

حجت الاسلام رحیمی امام جمعه هشترود تیز در این جلسه با بیان اینکه، خداوند امر به معروف و نهی از منکر را برای اصلاح توده مردم قرار داده است، اضافه کرد: این اصلاح اتفاق نخواهد افتاد مگر معروف و منکر باشد. اگر این در زمین بماند، کل احکام تعطیل خواهد شد و اگر اینها ترک شوند، شرارت جایش را خواهد گرفت.

 

وی همچنین از مدیرانی که در جلسه امربه معروف و نهی از منکر حضور نداشتند گلایه کرد و افزود: مصوبات این جلسه لازم الاجراست و انتظار می رود روسای ادارت برای این جلسه اهتمام بیشتری داشته باشند.

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده