ساعت: ۱۲:۱۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۷/۱۲ شناسه خبر: 70788
فرماندار هشترود خبر داد؛

فرماندار هشترود از برگزاری جشنواره ماهی‌گیری با قلاب در سد سهند خبر داد.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، امین امینیان صبح امروز در جلسه کارگروه گردشگری و میراث فرهنگی هشترود اظهار داشت: این جشنواره ماهی گیری دراردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود.

وی ادامه داد: شهرستان هشترود ازنظر پتانسیل های گردشگری در درجه قابل قبولی قراردارد، ولی نتوانسته ایم درحد خودش آنها را معرفی کنیم.

وی با اشاره به قدمت تاریخی قلعه باستانی ضحاک که به دوره اشکانیان برمی گردد، گفت: این مکان تاریخی با داشتن تمام امتیازات یک فضای توریستی می تواند ثبت جهانی شود.

امینیان از مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز خواست تا مساعدت های لازم را در جهت ثبت جهانی این اثر تاریخی انجام دهد.

فرماندار هشترود در ادامه به جشنواره ماهی گیری با قلاب که قراراست با هماهنگی ادارات مربوطه در اردیبهشت ماه سال آینده در کنارسد سهند برگزار شود اشاره کرد و گفت: سعی خواهیم کرد که در کنار این جشنواره موقعیت ها و مناطق جاذبه ای هشترود و روستاهایش را درقالب هنرهای دستی، آشپزی با ماهی وانواع میوه که سیب نمونه بارز آن است و عسل طبیعی که در کوه پایه های سد سهند به صورت طبیعی تولید می شود، نمایش دهیم.

فرماندار هشترود درمورد قلعه ضحاک نیز گفت: باهماهنگی که با سرمایه گذار درجهت ساخت پل معلق دراین مکان انجام گرفته است مقررشده که ۵۰ درصد از ساخت این پل توسط این سرمایه گذار انجام و بقیه نیز توسط سرمایه گذار یگری که در آینده مشخص خواهد شد، انجام شود.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده