ساعت: ۱۲:۲۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۷/۱۱ شناسه خبر: 70782
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هشترود:

مهندس مجید احمدی از خرید ۱۶۰ هزارتن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان توسط سیلوها و مراکز خرید دولتی در شهرستان هشترود خبر داد.

Print Friendly

مهندس مجید احمدی مدیر جهادکشاورزی هشترود در گفتگو با خبرنگار پیک هشترود با اعلام این خبر گفت: در سال جاری ۱۶۰ هزارتن گندم بصورت تضمینی توسط یک واحد سیلوی دولتی و ۴ واحد سیلوی بخش خصوصی و ۴ مرکز خرید شرکت تعاونی روستایی در شهرستان هشترود خریداری شده است.

وی افزود: در سال زراعی ۹۷-۹۶ با وجود بارندگی های به موقع و مطلوب، برنامه ریزی، نظارت کارشناسان جهادکشاورزی، تامین به موقع نهاده ها و همت و تلاش کشاورزان این میزان خرید در سالهای اخیر بی سابقه بوده و یک رکورد برای شهرستان محسوب می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هشترود در ادامه خاطرنشان کرد: عمده محصول شهرستان هشترود تولید گندم بصورت دیم می باشد و این شهرستان قطب دیم کاری استان بوده و از قدیم الایام به انبار غله استان شهرت دارد.

احمدی با تاکید بر ضرورت ارائه روش های نوین در کشاورزی به ویژه در آبیاری، گفت: استفاده از این روش ها، علاوه بر اینکه صرفه جویی در مصرف آب را به دنبال دارد، سبب افزایش تولید محصول و کیفیت آن می شود.

وی در پایان گفت: برای پایداری تولید گندم در این شهرستان اقدامات اساسی از قبیل توسعه مکانیزاسیون، تامین و استفاده بهینه از نهاده ها مانند کود و بذر اصلاح شده، استفاده از ارقام گندم جدید معرفی شده، کشت به موقع و سایر اقدامات به زراعی و به نژادی طبق توصیه موسسات و مراکز تحقیقاتی کشور انجام شده است.

انتهای پیام/م

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده