ساعت: ۰۹:۱۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ شناسه خبر: 70625
مدیر کانون هموفیلی:

در حالی که گفته می شود کمبود انعقادی هشت برای بیماران هموفیلی وجود ندارد. اما بیماران در تامین این دارو مشکل دارند.

Print Friendly

با گزارش خبرنگار پیک هشترود، «اکرم طبقچی»، مدیر کانون هموفیلی آذربایجان‌شرقی به ایسنا گفت: نوسانات ارزی، مشکل خاصی برای فاکتورهای انعقادی مورد استفاده بیماران هموفیلی پیش نیاورده است، بلکه مشکل ما، مابه‎التفاوت قیمت و عملکرد بیمه است که بیماران هشترودی را با مشکل مواجه کرده است.

او ادامه داد: با کمبود فاکتور مواجه نیستیم، بلکه بیمه‌‏ها به تعهدات خود در قبال پرداخت مابه‎التفاوت داروها عمل نکرده و باعث می‎شوند تا توان خرید داروخانه‎ها پایین بیاید و یا از تحویل دارو به بیمار امتناع کنند.

مدیر کانون هموفیلی آذربایجان‌شرقی گفت: این مشکل در شهرستان هشترود به قدری تشدید شده که هموفیلی‎های هشترود برای دریافت فاکتور با پیمودن مسافتی طولانی به تبریز مراجعه می‎کنند.

هموفیلی نوعی اختلال انعقاد خون است که در آن مدت زمان خونریزی نسبت به افراد سالم بیشتر بوده و خون این افراد به اندازه‎ی کافی فاکتور انعقادی (هشت و ۹) ندارد.

بدن انسان ۱۳ نوع فاکتور انعقادی خون دارد که سبب لخته شدن خون و قطع خونریزی می‎شود و کمبود هر یک از آن‎ها موجب اختلالاتی در بدن فرد می‌شود که هموفیلی نوع A و B، فون ویلبراند و اختلال پلاکتی از آن دسته هستند.

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده