ساعت: ۱۴:۵۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ شناسه خبر: 70617
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی؛

مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه شهرستان هشترود با حضور نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، ظهر امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه حضرت ولیعصر(عج) شهرستان هشترود که با حضور امام جمعه هشترود و مدیر حوزه علمیه استان آذربایجان شرقی و جمعی از علما و طلاب این شهرستان برگزار شد، گفت: اگر روحانیون می خواهند در وظایف خود موفق عمل کنند باید با مردم و در کنار آنها باشند و به تحصیل علم اهمیت دهند.

وی افزود: طلبه ها و روحانیون اگر می خواهند حرف هایشان در بین مردم خریدار داشته باشد، باید مراتب طلبگی و شئونات لازم را که از اهم واجبات است رعایت کنند.

وی گفت: بر یک طلبه واجب است که با محوریت اخلاق و ادب، تمامی شئونات و نکات اخلاقی و رفتاری و در واقع عزت نفس خود را رعایت کند و با الگوگیری از آیات، روایات و سیره اهل بیت(ع) مطابق آنها رفتار کنند.

رئیس شورای عالی حوزه های علمیه آذربایجان شرقی تاکید کرد: طلاب جوان به عنوان آگاه ترین قشر، به مسائل سیاسی توجه ویژه داشته باشند و با ورود به مسائل سیاسی از نظام پشتیبانی کرده و از ورود به مسائل جناحی و گروه های سیاسی اجتناب کنند.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی خطاب به طلاب جوان گفت: شماها که قبول کردید به عنوان سرباز و نوکری امام زمان(عج) در این لباس باشید مسئولیت خطیر و سنگینی به عهده دارید.

گفتنی است، در این مراسم از طلبه های ممتاز و اساتید حوزه علمیه حضرت ولیعصر(عج) هشترود تجلیل شد.

 

انتهای خبرنگاران/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده