ساعت: ۰۹:۰۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۵/۲۰ شناسه خبر: 70537

قوم گرایان پیش از این همواره خود را جدا از سلطنت طلبان و منافقین جا می‌زدند که اهداف بزرگی دارند و با این گروه ها همپوشانی نخواهند داشت اما اخیرا نشانه‌‌‌هایی از اتحاد سران قوم گرا و منافق و سلطنت طلب مشاهده می‌شود.

Print Friendly

به گزارش پیک هشترود به نقل از آناج، در طی سال‌‌های گذشته همواره شمالغرب کشورمان با التهابات متعددی روبرو بوده است. این التهابات بعضا ریشه‌های غیر بومی داشته‌اند و سرمنشاء آن‌ها را باید در خارج از استان‌های ترک نشین و در ضعف برخی مدیریت‌ها در مرکز کشور باید جستجو کرد ولی همواره در کشورمان هرکس که قصدی برای مقابله با نظام و تغییر حاکمیت داشته بر روی غیرت و مردانگی مردم دیار آذربایجان حساب ویژه باز کرده است.

مردم آذربایجان همواره ثابت کرده‌اند که در سخت‌ترین شرایط طرفدار نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و با هرکسی که با هر رنگ و لعابی بخواهد در مخالفت با نظام قدم بردارد به مقابله بر می‌خیزند. این یک ادعا نیست و کسانی که سابقه‌ی ذهنی از ابتدای انقلاب دارند، همیشه بر این موضوع تاکید دارند که تبریز بعد از ماه‌های پرالتهاب انقلاب در سال ۵۷ ،یک بار دیگر هم در جریان خلق مسلمان انقلاب کرد و مخالفان جمهوری اسلامی ایران را بر زمین زد.

در سال‌های گذشته ولی عده‌ای با سوء استفاده از پتانسیل جوانان پرشور آذربایجان به هر بهانه‌ای خواسته‌اند تا بگویند که دیار آذربایجان خود را جدای از ایران می‌داند! یکی از گروه‌های فعال در آذربایجان که همواره کمک‌های خارجی به آنان عیان بوده است، گروه‌های تجزیه طلب قوم گرا هستند که اصطلاحا “پان ترکیست‌ها” یا “میلت چی‌ها” نام دارند.

این گروه‌ها که به طور عام به آن‌ها قوم گرایان اطلاق می‌شود گمان غلط برده‌اند که جوانان آذربایجانی حلقه به گوش آن‌ها هستند و هر اراده‌ای که داشته باشند می‌توانند در صحنه‌ی آذربایجان پیاده کنند.

البته برخی مطالبات بحق و قانونی برای هویت طلبان وجود دارد و باید از مجاری قانونی برای رسیدن به این حقوق قدم برداشت اما اخیرا زمزمه‌هایی از سران جریانات قوم گرا به گوش می‌‌رسد که دم خروس خیانت و تجزیه طلبی آن‌ها را بیرون زده است.

فعالان قوم گرا به دو گفتمان برای پیشبرد اهدافشان معتقدند که یکی استفاده از ظرفیت نظام برای رسیدن به حقوقی است که برخی مصرّح قانون می‌باشد و برخی هم به عنوان مطالبه مطرح است اما در شرح این گفتمان و نهایتا آن را گرایشی به اصلاحات و اصلاح طلبی می‌دانند و بیم آن دارند که شاید در ادامه به اصطلاح بازی بخورند و از دور سیاست کنار گذاشته شوند. گفتمان دومی که فعالان قوم گرا بدون طرح علنی در جامعه سعی دارند تا پیاده سازی کنند، استفاده از ظرفیت اپوزیسیون خارج نشین اعم از سلطنت طلب و منافق می‌باشد.

قوم گرایان که همیشه ادعای جدایی از سلطنت طلبان و منافقان را داشته‌اند، این بار اصطلاحا یکی به نعل میزنند و یکی به میخ! از طرفی می‌گویند ما با سلطنت طلبان و منافقان برای مخالفت با جمهوری اسلامی ایران همسفره نمی‌شویم و از طرفی دیگر عنوان می‌کنند از همین ابتدا باید سهم آذربایجان را بعد از جمهوری اسلامی مشخص کنید تا با شما همگام شویم!

به طور مثال بابک چلبیانی در مصاحبه‌ی خود با رادیو فردا می‌گوید: “ملت آذربایجان برای تعیین سرنوشت ملی خود مبارزه می‌کند و ما مکانیزم آن را مبارزه و رفراندم و احترام به آراء مردم می‌دانیم اما اگر از ما بپرسید ما می‌گوییم “استقلال کامل” را می‌پسندیم اما “فدرالیسم” هم می تواند باشد.”

در این بین سران سلنت طلب و حتی منافقان نیز سعی می‌کنند تا از پتانسیل جوانان آذربایجان بی‌بهره نباشند. به عنوان مثال رضا پهلوی که جیره خواری‌اش از سعودی‌ها برای همه آشکار است از اتحاد مردم ترک و فارس و بلوچ و عرب می‌گوید و همانی که تا دیروز پدرش بیشترین خیانت و ظلم را به آذربایجان کرده است امروز ندای “یاشاسین آذربایجان” سر می‌دهد!

یا کار به جایی رسیده است که منافقانی که تا دیروز تا مرفق دستشان به خون مردم ایران و از جمله مردم آذربایجان آلوده بوده است از تقدس تبریز و مردمش می‌گویند تا مردم را خود همراه سازند و عکس های سرداران مشروطه را علم می‌کنند تا بلکه بدنه‌ی مردم آذربایجان را با خود همراه کنند.

چهره کریه منافق و تجزیه طلب و سلطنت طلب برای مردم انقلابی آذربایجان پیش از این‌ها آشکار بوده و البته در دام این توطئه‌ها نمی‌افتند که خدای ناکرده روزی همان شعاری را بدهند که از گلوی مخالفان جمهوری اسلامی بیرون می‌آید.

انتهای پیام/

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده