ساعت: ۰۸:۴۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۵/۶ شناسه خبر: 70485
رئیس آب و فاضلاب روستایی هشترود:

رئیس آب و فاضلاب روستایی هشترود گفت: از ۱۸۸ روستای این شهرستان، ۱۴۵ روستا از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردارند.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، عادل مرادی روز جمعه در همایش آب بانان روستایی هشترود افزود: متاسفانه ۴۳ روستای این شهرستان هنوز فاقد آب سالم و لوله کشی آب است که تلاش می کنیم تا در طول سال های آتی روستاهای برخوردار از آب شرب سالم را افزایش دهیم.
وی همچنین به تکمیل مجتمع آلمالو این شهرستان اشاره کرد و گفت: با بهره برداری از این مجتمع مشکل کمبود آب شرب ۴۸ روستا رفع می شود.
وی گفت: تاکنون برای مجتمع آلمالو بیش از۴۰ میلیارد ریال هزینه شده که امید است تا پایان امسال با تجهیز و تکمیل این مجتمع به ۱۵ روستا آب سالم و بهداشتی توزیع شود.
وی اضافه کرد: در حال حاضر برای رفع کمبود آب در ۱۴ روستا آبرسانی با تانکر صورت می گیرد.
مرادی فرسودگی تاسیسات روستایی و مخازن آب را از علل هدر رفت آب در روستاها اعلام کرد و خواستار تامین اعتبار لازم برای بازسازی تاسیسات آب روستایی شد.
وی فرهنگ سازی در مصرف آب را بسیار مهم دانست و گفت: مردم باید یاد بگیرند که از آب تصفیه شده نباید برای مصارف غیر ضروری و حتی فضای سبز استفاده کرد.
مرادی با بیان اینکه صرفه جویی و مدیریت مصرف آب باید در خانواده ها فرهنگ سازی شود افزود: هریک از ما باید الگویی برای دیگران در مدیریت مصرف باشیم و این عمل باید در جامعه فرهنگ سازی شود.

 

انتهای پیام/

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده