ساعت: ۰۹:۰۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ شناسه خبر: 70356
فرماندار هشترود:

فرماندار هشترود گفت: هشترود بیشترین وسعت اراضی کشاورزی آذربایجان شرقی را دارد.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، امین امینیان ظهر امروز پنج‌شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان هشترود به ریاست استاندار آذربایجان شرقی گفت: شهر هشترود دارای بیشترین وسعت اراضی کشاورزی استان، بزرگ‌ترین سد داخلی استان و بیشترین تولید گندم است. همچنین این شهرستان دارای ۶۲ معدن شناسایی‌شده فلزی و غیرفلزی و در حوزه گردشگری دارای آثار باستانی نظیر قلعه ضحاک، مسجد جامع هشترود و بقعه بایزید بسطامی بوده اما سهم زیادی از توسعه کسب نکرده است.

وی ادامه داد: نرخ رشد جمعیت شهرستان منفی ۱.۲۳ و مهاجر فرست ترین شهرستان استان  است. همچنین این شهرستان بالاترین نرخ بیکاری در سطح استان را داراست.

امینیان ادامه داد: شهر هشترود فاقد فاضلاب و تصفیه‌خانه شهری است. نبود مراکز تفریحی و از طرفی تعطیلی استخر نیز ازجمله مشکلات پیش رو است.

وی گفت: اقتصاد و درآمد منطقه بر پایه کشاورزی و دامداری بوده و بیش از ۵۰ درصد اشتغال در این حوزه است و این اواخر به دلیل وضعیت آب و هوایی و خشک‌سالی، مردم شهرستان در این حوزه متضرر شده‌اند.

فرماندار هشترود ابراز داشت: فاز یک پایاب سهند نیازمند توجه و تکمیل است، فاز دو نیز حدوداً ۵۰ میلیارد نیازمند بودجه است و سرمایه‌گذاری و حضور بخش خصوصی در این رابطه ضروری است.

وی گفت: اتوبان هشترود – مراغه نیازمند پیگیری است و امیدواریم این موضوع حل شود این جاده یکی از پرمخاطره‌ترین جاده‌هاست و امیدواریم به‌موقع این جاده به بهره‌برداری برسد. در بخش صنعت و معدن ۴۱ واحد صنعتی و نیمه‌صنعتی مستقر است که ازاین‌بین  ۱۹ واحد فعال است و بقیه واحدها غیرفعال هستند.

وی اظهار داشت: همچنین در حوزه معادن نیز ۶۲ مورد شناسایی‌شده که ازاین‌بین ۲۴ معدن فعال است و فرآورده آن نیز به‌صورت خام بوده و این مورد نیز جهت فرآوری به شهرستان‌های دیگر فرستاده‌شده و چندان بهره‌ای ندارد.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده