ساعت: ۱۰:۰۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۴/۷ شناسه خبر: 70320
نارضایتی مردم از عدم پاسخگویی دولت‌مردان؛

در حالیکه وضعیت اقتصادی کشور نابسامان است برای اینکه رئیس جمهور را ناراحت نکنیم و به ایشان ثابت کنیم مشکلی وجود ندارد می‌گوییم؛ حال همه ما خوب است اما تو باور نکن.

Print Friendly

به گزارش پیک هشترود به نقل از آناج، “ناشی از جنگ روانی است”، “حباب است” و “دست‌های پشت پرده و خارجی” بخشی از پاسخ دولتمردان به مشکلات اخیر اقتصادی است، مشکلاتی مانند افزایش نرخ دلار، قیمت سکه و طلا و افزایش قیمت کالاهای اساسی که تماما حباب نامیده شد، امروز تبدیل به بالونی بدون سکاندار شده که کسی یارای پایین آوردنش را ندارد مگر اینکه کپسول گازش تمام شود.

اینکه بعد از خروج آمریکا از برجام تغییراتی در نرخ دلار و طلا رخ دهد تا حد زیادی قابل حدس بود اما افزایش چند برابری قیمت ارز، سکه و طلا نشان می‌دهد این مشکل نه ناشی از حباب بلکه ناشی از سوءمدیریت دولت می‌باشد، دولتی که در طول یک ماه گذشته با سکوت توام با دلیل‌تراشی راه را برای افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها باز گذاشت تا در جولان رانت‌خواران و مفسدان اقتصادی سکه تا مرز سه میلیون تومان و دلار تا مرز ۱۰ هزار تومان نیز حرکت کند.

مقایسه قیمت طلا، سکه و ارز در پنج ساله دولت روحانی نشان می‌دهد، طی این سال‌ها سکه از یک میلیون و صد هزار تومان به دومیلیون و ۸۴۰ هزار تومان، طلا از ۱۳۶ هزار تومان به ۲۳۳ هزارتومان و دلار از ۳۵۰۰ تومان به ۹ هزار تومان رسیده است.

وجود مشکلات اقتصادی، سیاسی و تحریم‌ها در هر دوره‌ای دولت‌ها را دچار چالش‌های کرده اما رهاشدگی قیمت‌ها و اینکه رئیس جمهور محترم اذعان دارد هیچ مشکلی وجود ندارد داد مردم و رسانه‌ها را درآورده است، ظاهرا آقای رئیس جمهور اینجا زندگی نمی‌کنند و یا سری به بازار نمی‌زنند که از وضعیت اقتصادی خبر ندارند.

از حواشی عکس‌های روحانی در توچال در شرایط اقتصادی کنونی که بگذریم صحبت‌های روحانی در روزهای اخیر که نشان می‌دهد همه چیز آرام است مشخص می‌کند اوضاع اقتصادی کشور چندان در دید رئیس جمهور نیست و خبری از بازار ندارند، بازاری که رهاشدگی آن توسط مسئولین اقتصادی کشور راه سوءاستفاده را برای برخی‌ها فراهم کرده است.

لبخندهای آقای رئیس جمهور ناراحتمان می‌کند که بگوییم مشکلات اقتصادی وجود دارد به همین خاطر می‌خواهیم خیال ایشان را راحت کنیم و بگوییم؛ آقای رئیس جمهور حال همه مردم ایران خوب است اما تو باور نکن!

انتهای پیام/

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده