ساعت: ۰۹:۱۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ شناسه خبر: 70249
چراغ‌ سبز مسئولان به سودجویان با چشمک سکوت؛

قیمت محصولات یک شبه افزایش می‌یابد و هیچکس واکنشی نمی‌دهد تا اینکه بعد از چند روز همه با آن قیمت کنار می‌آیند و هیچ نمی‌گویند.

Print Friendly

به گزارش پیک هشترود به نقل از آناج، چندی است قیمت برخی محصولات مصرفی در تبریز همچون نرخ خودرو، طلا و سکه افزایش یافته است و با وجود اعتراضات مردمی و انتقادات اهالی رسانه از نابسامانی‌های موجود، هیچ‌یک از مسئولان استانی عذر تقصیر نپذیرفته‌اند.

دبیر ستاد تنظیم بازار آذربایجان‌شرقی طی گفت‌وگویی سازمان صنعت و تجارت را مسئول کنترل بازار خطاب کرده و صراحتاً گفته است گرانی به وجود آمده ناشی از پیشی گرفتن تقاضا بر عرضه نیست و به‌اندازه کافی مایحتاج مورد نیاز مردم موجود است.

از سویی دیگر قیمت شیر ارسالی به کارخانجات تولید محصولات لبنی با افزایشی روبرو نشده و آنان در ازای تامین ماده اولیه مورد نیاز خود پول اضافی پرداخت نمی‌کنند اما در طول سه ماهه‌ی اخیر برخی شرکت‌های نامدار چندین مرتبه قیمت‌ها را افزایش داده‌اند.

آنچه که مسلم است افزایش قیمت‌ها بر اساس مجوز مکتوب مسئولان رخ نداده اما عدم نظارت آنان موجب گردیده تا عده‌ای در تب و تاب ارزی به فکر سود بیشتر باشند و از فضای به وجود آمده نهایت سوءاستفاده را نمایند.

و همین بی‌توجهی مسئولان و عدم جسارت‌شان در مواجهه با گرانی‌ها دلیلی بر ایجاد اپیدمی گرانی کالا گردیده است تا تولیدکنندگان سکوتِ دولت را چراغ سبزی برای فشار مضاعف بر ملت تلقی کنند.

علی‌ایحال شاهد یک رهاشدگی در بازار هستیم و چنانچه به‌جای تحریم خرید خودرو، طلا و دلار، محصولات افزایش قیمت یافته در روزهای اخیر تحریم می‌شد، شاید کمپین نتیجه می‌داد و عده‌ای بدون آنکه ضرری کنند، مجبور به بازگرداندن قیمت‌ها به حال اول می‌شدند.

انتهای پیام/

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده