ساعت: ۱۲:۱۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ شناسه خبر: 70227

فرمانده انتظامی مراغه از وقوع سانحه رانندگی منجر به فوت در محور این شهرستان به هشترود خبرداد و گفت: در این حادثه یک نفر کشته و ۲ نفر مجروح شدند.

Print Friendly

به گزارش پیک هشترود، سرهنگ رضا اصلانی فر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: درپی وقوع این حادثه در محور یادشده، گشت پلیس راه و پاسگاه خداجو به محل اعزام شدند.
وی ادامه داد: در این تصادف رانندگی، یک دستگاه خودروی سواری پژو پارس با یک دستگاه کامیون ولوو به صورت شاخ به شاخ برخورد کرده بودند و یکی از سرنشینان خودروی سواری به علت شدت جراحات وارده در دم فوت کرد و دو نفر دیگر از سرنشینان این خودرو که مجروح شده بودند به مراکز درمانی انتقال یافتند.
وی گفت: کارشناسان پلیس راه، بی احتیاطی راننده سواری و سبقت غیرمجاز را علت این حادثه عنوان کردند.
وی با تاکید بر ضرورت رعایت قوانین رانندگی افزود: توجه به قوانین ترافیکی و رانندگی و نیز عدم انحراف به چپ، رعایت حق تقدم و نیز سرعت مجاز می تواند از بروز چنین حوادثی پیشگیری کند.
محور مراغه – هشترود به طول ۱۰۱ کیلومتر با پیچ‌های خطرناک از دو شهر خداجو و نظرکهریزی گذشته و بیشتر ترددهای شهرستان‌ های جنوب استان ‌های آذربایجان‌ شرقی، آذربایجان‌ غربی و شمال کردستان از این مسیر انجام می شود و با ۷۰ سال قدمت از جاده های حادثه خیز کشور است.
سال گذشته حدود ۴۰ نفر در این مسیر به خاطر غیراستاندارد بودن جاده جان خود را از دست دادند.
به دلیل حادثه خیز بودن جاده مراغه – هشترود، ساخت آزادراه مراغه – هشترود در دستور کار دولت قرار گرفت که در صورت بهره برداری علاوه بر کاهش تصادفات و تلفات، با کاهش ۹ کیلومتر مسیر و بالارفتن میانگین سرعت، مصرف سوخت نیز در این جاده کاهش می یابد.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۳ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

انتهای پیام /

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده