ساعت: ۱۰:۰۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۳/۸ شناسه خبر: 70133
فرماندار هشترود:

امین امینیان در جلسه ستا ساماندهی امور جوانان و کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی شهرستان هشترود از کاهش ۲۹٫۷ درصدی طلاق در هشترود خبر داد.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، امین امینیان فرماندار هشترود صبح امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان و کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی در سالن جلسات فرمانداری گفت: ۹۷ واقعه طلاق در طول یکسال گذشته در هشترود به ثبت رسیده که نسبت به سال گذشته که به تعداد ۱۱۳ مورد بود بیانگر کاهش ۲۹٫۷- درصدی طلاق می باشد.

وی ادامه داد: در هشترود ۳۳ درصد طلاق ها, طلاق غیر مدخوله یعنی عملا زوجین بدون سر گرفتن زندگی مشترک جدا شده اند.

امینیان با بیان اینکه ۶۸ در صد طلاق های ثبت شده کمتر از پنج سال بوده، اظهارداشت: از این مقدار ۱۴٫۴۴ درصد نیز طول مشترکشان به یک سال هم نکشیده است و به عبارت دیگر به جای برگزاری سالگرد ازدواج مراسم طلاق برگزار می کنند.

وی با بیان اینکه نداشتن شغل و بیکاری و عدم توان اقتصادی را باید از دیگر علل گرایش زوج ها به طلاق دانست، افزود: ایجاد اشتغال و تعیین دستمزد های مکفی با توجه به هزینه های واقعی زندگی از جمله راهکارهای کاستن ازآمار طلاق بیشمار می روند.

امینیان اضافه کرد: در ۲ ماهه اول امسال ۷ مورد طلاق ثبت شده که مشابه سال گذشته ۱۸ موردبود ودر ۲ ماهه اول امسال برای هر ۱۰۰ ازدواج ۶٫۳۱ درصد طلاق به ثبت رسیده بعبارتی برای هر ۱۵٫۸۶ ازدواج یک مورد طلاق ثبت شده است.

وی مهمترین علت وجود آسیب های اجتماعی را عدم آموزش صحیح افراد به واسطه تفکر سنتی و رایج به منظور مقابله و ایستادگی در مقابل آن بر شمرد.

امینیان خواستار بهره گیری از توان وظرفیت کارشناسان علمی و مذهبی با همکاری دهیاران، شوراهای اسلامی ومردم در زمینه مهار آسیب های اجتماعی شد.

وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه زادگاه ریاضی دان شهیر جهان پروفسور محسن هشترودی شهرستان هشترود می باشد خواستار ساخت و ایجاد خانه ریاضی استان در این شهرستان شد.

 

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده