ساعت: ۱۱:۵۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۳/۳ شناسه خبر: 70108
یادداشت میهمان/ حجت الاسلام عبدالله موحدی

سپاه و بسیج رسالت محور است و خود را موظف به دفاع از نظام در هر شرایط می داند. رسالت محوری و فرهنگ پاسداری حاکم بر این مجموعه به ذائقه مخالفان خوش نمی آید.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، حجت الاسلام عبدالله موحدی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه هشترود در یادداشتی نوشت:

 

مقام معظم رهبری مدظله العالی:

((مسئولیت پذیری سپاه پاسداران که در طرح های سازندگی کشور ،نشان دهنده ی عظمت روح ،تعهد پذیری ،شجاعت و خطر پذیری در میدان های بزرگ تجربه نشده و عزم و همّت انقلاب اسلامی است))

به استناد اصل ۱۴۷ ق ۱ مبنی بر استفاده از توان نیروهای مسلح در زمان صلح برای سازندگی کشور و مجوز مقام معظم رهبری در سال ۱۳۶۸، بر خلاف آنچه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی عموماً خصوصاً  بد خواهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که همواره با هدف تخریب چهره پرفروغ سپاه شایعه پراکنی می کنند ،آمارها و گزارش های میدانی بیانگر نقش روشن سپاه و بسیج هم در کمک به دولت و هم در خدمت به مردم شریف ایران است.

پرژه عمرانی در حوزه های زیر ساخت ریلی و جاده ای ،سّد و شبکه آبی ،خطوط انتقال آب گاز و نفت و ساخت پالایشگاه خدمات بزرگ  را برای ملت عزیزمان به ارمغان آورده است.

حوزه محرومیت زدایی:

هدف اصلی سپاه در ساخت پروژه ها صرفا ً سود آوری نیست بلکه بخشی از درآمد حاصله از اجرای پروژه ها را با تدابیری صرف محرومیت زدای می نماید از جمله ساخت مراکز بهداشت ،حمام ،مسجد ، حسینیه و…

همکاری سپاه با دولت های مختلف:

سپاه و بسیج بر اساس تکلیف و روحیه جهادی و انقلابی احساس تکلیف می کند دغدغه آبادانی کشور و معیشت مردم واشتغال جوانان را با جدیت دنبال می کند

کار سازندگی همراه با احیاء و حفظ ارزش های دینی در سپاه و فعالیت های سازندگی آن محور اصلی فعالیت ها ، دیانت،مجاهدت ،صداقت و خدمات بی منت است.

و هدف سپاه ( چه در بسیج سازندگی و چه در قرارگاه سازندگی) ایجاد این باور عمومی است که همه بدانند دین وافراد  متدین با روحیه انقلابی توان ساخت کشور را دارند و تابحال مردان با غیرت و دارای روح عظمت با تعهد پذیری ،شجاعت و خطر پذیری ثابت کرده اند که جوانان ایرانی بیشتر و بهتر از جوانان غیر ایرانی  می فهمند.

سپاه و بسیج رسالت محور است و خود را موظف به دفاع از نظام در هر شرایط می داند. رسالت  محوری و فرهنگ پاسداری حاکم بر این مجموعه به ذائقه مخالفان خوش نمی آید. و تمام افتخار ما این است که خدمتگذار مردم ایران هستیم و با بازوی قوی نظام  و کمک دولت در عرصه سازندگی هستیم .

سپاه مقتدر در اختیار نظام اسلامی است و آمادگی کامل دارد و تا بحال هم  در تمامی عرصه ها ثابت کرده است که مسئول و مدیرت کارهای بزرگ که در حدّ و توان بخش های خصوصی نیست بپذیرد و گره های بزرگی را که در عرصه عمرانی کشور است با عنایت خداوند باز  نماید

وجود تشکیلات فرهنگی ،عقیدتی ،و سیاسی به نام حوزه نمایندگی ولی فقیه ،موجب شده تا با همت همه اعضاء،پرسنل و کادر سپاه بسیج با روحیه دین  انقلابی و جهادی در همه عرصه ها در خشان عمل کنند.حوزه نمایندگی خود را موظف به حمایت معنوی و فرهنگی از عزیزان سپاهی و بسیجی در همه عرصه ها به ویژه در عرصه سازندگی  می داند.

بالاخره در حوزه محرومیت زدایی و عمرانی اقداماتی نظیر راه، جاده ، پل ، مدرسه ،مخزن آب خانه بهداشت ،برق رسانی ، کتابخانه ، آبخیزداری ،اماکن ورزشی ، مسجد ، ساخت و تکمیل حوزه های علمیه ، حسینیه ، گلزار شهدا ، حمام بهداشتی ، خانه سازی برای علما و دانشمندان وغسالخانه سرویس های بهداشتی برای روستائیان شرکت می نماید

بسیج سازندگی و وظایف آن

بسیج سازندگی به منظور استفاده از نیرو های با نشاط جوانان برای سازندگی کشور در اوقات فراغت به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در تاریخ ۱۷/۲/۷۹ تاسیس شد. یکی از خوش فکره های   مدیریت کلان سازمان بسیج سازندگی ،به کار گیری نیروی جوان دانش آموز ،دانشجو  و دیگر اقشار بسیج برای سازندگی کشور عزیزمان با ایجاد محیط سالم و شاداب برای جوانان در عرصه کار و فعالیت است

وظایف و میدان فعالیت :

۱-بهسازی ،مرمت و زیبا سازی مدارس

۲-خدمات کشاورزی

۳-خدمات بهداشتی و درمانی

۴-عرصه خدمات علمی پژوهشی

۵-خدمات حمایتی در عرصه فنی و حرفه ای و مهارتی

۶-خدمات عمرانی و آبادانی و محرومیت زدایی در مناطق روستای و محروم با اعزام سالانه ده ها هزار نفر بسیجی در قالب طرح هجرت راهی مناطق محروم کشور می شوند.

بخشی از دستاوردهای بسیج سازندگی :

۱- اعزام نیروهای داوطلب با انرژی و متعهد به اردو های جهادی منشاء  خدمت به روستائیان و کمک به سازندگی در مناطق محروم کشور است .

۲-ترویج فرهنگ خدمت داوطلبانه و خدا پسندانه در بین جوانان

۳-به کار گیری معلومات نظری و تئوری دانشجویا ن در امر ساخت و ساز و کسب تجربیات آن هم در محیط های روستایی و محروم که این نیروی کا را به صورت مشقت پذیر برای ورود به عرصه سازندگی کشور آماده می نماید و دغدغه سختی ناپذیری جوانان آماده کار را که متاسفانه به صورت به صورت یک آسیب در آمده بود و بعضاً  جوانان به دنبال کارهای سهل و آسان و پشت میزی بودن را تا حدودی زیادی حل می نماید

۴-مدیریت اوقات فراغت جوانان در راستای سازندگی کشور

۵-ایجاد پیوند عاطفی بین مردم و مجموعه  افرادی که در آینده مسئولان این کشور خواهند شد

۶-صرفه جویی در اعتبارات دستگاهها به ویژه آموزش و پرورش .

۷-ایجاد فرهنگ کار ،تقویت روحیه تعاون آشنا سازی دانش آموزان بسیجی با مسائل غیر تئوری و همچنین غنی سازی اوقات فراغت میلیون ها نفر از جمعیت دانش آموز .

۸-نهادینه شدن وقت جهادی و فرهنگی بسیجی در سطح جامعه.

 

در خاتمه بیان گوشه ای ازتوانمندی بخشی از بدنه نظام  اظهار امید واری کردند که دولت مردان ما از این همه توان علم و فناوری ،مدیریت و فرصت و تجربه در سپاه و بسیج باید برای سازندگی کشور بهره گیری نمایند.

 

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده