ساعت: ۰۹:۵۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۲/۲۹ شناسه خبر: 69999
معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی:

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در همایش خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار هشترود گفت: سال گذشته خیرین ۷۵۰ میلیارد ریال در استان به مدرسه سازی کمک کردند که این میزان امسال به ۸۰۰میلیارد ریال خواهد رسید.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، طاهر علمی با بیان اینکه ۳۵ درصد مدارس استان در ۳ سال گذشته توسط خیرین احداث و نوسازی شده است، افزود : ۷ هزار کلاس درس دیگر نیاز به بازسازی دارد که نیازمند کمک خیران هست.

وی با اعلام اینکه خیرین در صورت مشارکت ۵۰ درصدی در ساخت یک واحد آموزشی تحصیلی از حمایت ۵۰ درصدی نوسازی مدارس بهره مند می شوند افزود :سرانه فضای آموزش برای هر دانش آموز ۸٫۵ متر است که این رقم در استان ۵٫۵ متر می باشد و فاصله ۳٫۵ متری باید توسط خیرین جبران شود.

فرماندار هشترود هم گفت: خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار هشترود هم سال گذشته ۷۱میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای ساخت و تجهیز ۹ مدرسه در شهرستان مشارکت کرده بودند.

امین امینیان از هشترودی های مقیم دیگر شهرستان ها خواست در ساخت و تجهیز مدارس شهرستان اقدام کنند.

وی افزود: از ۱۳۶ مدرسه شهرستان ۲۵ درصد به تخریب و بازسازی نیاز دارد.

امام جمعه هشترود هم از خیرین خواست در هنگام ساخت مدارس به نمازخانه های مدارس نیز اهتمام ویژه داشته باشند.

حجت الاسلام علی رحیمی گفت: خیرین در تحول فرهنگ جامعه نقش اساسی دارند و با استفاده از این ظرفیت مهم می توان از توان آن ها در بخش های دیگر جامعه بهره برد.

خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار در این همایش۱۷ میلیارد ریال کمک مالی نقدی و غیر نقدی و تعهد هزینه ساخت ۲ مدرسه را متقبل شدند.

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده