ساعت: ۰۹:۴۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۲/۱۷ شناسه خبر: 69939
مدیر جهادکشاورزی هشترود خبر داد؛

مجید احمدی از توزیع پنج هزار و ۲۰۰ تن کود شیمیایی بهاره در بین کشاورزان شهرستان هشترود خبر داد.

Print Friendly

مهندس مجید احمدی در گفتگو با خبرنگار پیک هشترود، ضمن اعلام این مطلب افزود: سهمیه تخصیص کود بهاره شهرستان دو هزار و ۸۸۰ تن کود ازته بوده که با توجه به بارندگی های مطلوب در اسفند ماه سال ۹۶ و فرودین ماه سال ۹۷ و استقبال کشاورزان منطقه جهت استفاده از کود سرک در مزارع غلات برای تغذیه بهینه گیاهی مقدار پنج هزار و ۲۰۰ تن کود ازته بهاره در شهرستان توسط عاملین توزیع کود توزیع گردیده است که این مقدار در مقایسه با سهمیه تخصیصی به شهرستان ۱۸۰ درصد افزایش داشته است.

 

وی با اشاره به مصرف به موقع کود بهاره با توجه به شرایط اقلیمی منطقه گفت: مصرف کود های ازته بصورت سرک بهاره باید در زمان مناسب از لحاظ شرایط مناسب دمایی و رطوبت خاک صورت بگیرد تا کارائی جذب آن در گیاه افزایش یابد.

 

احمدی اظهار کرد: کود های ازته نقش مهمی در رشد ارتفاع بوته غلات داشته علاوه بر افزایش کمی رشد و عملکرد محصول، ازت از عوامل اصلی افزایش پروتئین دانه گندم و افزایش خاصیت نانوایی آن می باشد.

 

مدیر جهادکشاورزی شهرستان هشترود در پایان گفت: در صورت تداوم شرایط اقلیمی مناسب در منطقه با توجه به مصرف بهینه کود بهاره در مزارع غلات منطقه شاهد افزایش تولید گندم و جو در شهرستان خواهیم بود. وی از عاملین توزیع کود شهرستان به لحاظ تامین به موقع و بیش از سهمیه شهرستان تقدیر و تشکر نمود.

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده