ساعت: ۱۱:۴۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۲/۱۵ شناسه خبر: 69872

استاندار آذربایجان شرقی گفت:قطعه ۵ آزاد راه مراغه به هشترود با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال در مدت ۱۸ ماه انجام خواهد شد و اعتبارات لازم در این خصوص توسط دولت تامین خواهد شد.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، مجید خدابخش امروز در بازدید از روند اجرای پروژه های آزاد راه مراغه به هشترود ،اظهارداشت:آزاد راه مراغه به هشترود یکی از مطالبات مهم مردم منطقه و بویژه رانندگان است و دولت تلاش می کند با تخصیص اعتبارات لازم این پروژه ملی در کم ترین زمان ممکن اجراشود.

وی گفت:قطعه آزاد راه مراغه با اعتباری بالغ بر ۳۰۰میلیارد ریال در مدت ۱۸ ماه براساس اعلام پیمانکار اجرا خواهد شد و نظارت های لازم توسط معاونت زیرساخت و توسعه آزاد راه های کشور انجام می شود.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به مشارکت بخش خصوصی در اجرای این آزاد راه ،گفت:قطعه ۵ آزاده راه مراغه به هشترود با مشارکت بانک سپه و پیمانکار بخش خصوصی قرار است درمدت ۱۸ ماه اجرا و تحویل شرکت آزاد راه های کشور شود.

وی ادامه داد:قطعه ۵ این آزاد راه می تواند بهترین نقش را در عرضه محصولات تولیدی در پایاب سد سهند باشد و این موضوع یکی از آرزوهای دیرینه مردم هشترود جهت ورود به آزاد راه زنجان تبریز ومراغه را برآورده خواهد کرد.

مجید خدابخش در ادامه با اشاره به جزئیات اجرای آزاد راه مراغه ،تصریح کرد:طرح قطعه ۵ آزاد راه مراغه براساس مصوبه دولت در سفر اخیر خود به آذبایجان شرقی مورد تاکید بوده و تلاش می شود با پیگیری های استانداری و مسئولان شهرستان این پروژه ملی در کمترین زمان ممکن به پایان رسیده و مورد بهره بردرای قرار گیرد.

وی ادامه داد:برای اجرای طرح تملک زمین های زراعی همجوار این آزاد راه ۲۵ میلیارد ریال تا کنون به حساب صاحبان زمین های زراعی در این منطقه پرداخت شده است.

استاندار آذربایجان شرقی گفت:محور فعلی مراغه به هشترود به طول ۱۰۱ کیلومتر بوده که با پیچ های خطرناک از ۲شهر خداجو و نظرکهریزی عبور می کند و با آن که بیشتر ترانزیت شهرهای جنوب استان های آذربایجان شرقی ،غربی و کردستان ازاین مسیر انجام می شود این جاده به دلیل غیر استاندارد بودن آن یکی از محورهای خطرناک است.

به گزارش تسنیم ،محور مراغه به هشترود یکی از جاده های غیر استانداردترین جاده های کشور محسوب می شود و مردم منطقه امیدوارند با اجرای این آزاد راه میزان تصادفات جاده ای در این محور کاهش یابد.

انتهای پیام/

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده