ساعت: ۰۹:۲۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۲/۶ شناسه خبر: 69851
مدیرجهادکشاورزی شهرستان هشترود خبر داد؛

مجید احمدی از خسارت ۲۰۰ میلیارد ریالی سرما به باغات شهرستان هشترود خبر داد.

Print Friendly

مجید احمدی مدیر جهادکشاورزی هشترود در گفت‌وگو با خبرنگار پیک هشترود از خسارت ۲۰۰ میلیارد ریالی سرمازدگی به باغات این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: از مجموع خسارت یاد شده ۲۰ میلیارد به باغات سیب و مابقی نیزبه باغات بادام – زرد آلو – گیلاس – گردو – شلیل و هلو اختصاص داشته است.

 

 

وی با تاکید بر اینکه سرمازدگی به باغات محصولاتی همچون بادام، گردو،  شلیل، زردآلو و سایر محصولات این شهرستان قابل توجه بوده است، افزود: در مجموع به ۲۵۶ هکتار از درختان گردو، بادام، شلیل، گیلاس و زردآلو معادل ۱۰۰ درصد خسارت وارد آمده است.

 

 

مدیر جهادکشاورزی هشترود اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی احتمال کاهش شدید دما در روزهای گذشته پیش‌بینی شده بود و هشدارهای لازم نیز در این رابطه به کشاورزان و باغداران اعلام شد.

 

 

وی تصریح کرد: ولی متاسفانه با وجود تمهیدات اندیشیده شده به بخشی از باغات شهرستان خسارت وارد شده است و در این شرایط نقش بیمه محصولات باغی در جبران خسارت کشاورزان بسیار موثر خواهد بود.

 

 

احمدی افزود: در سال‌جاری زراعی در سطح یک هزار و ۳۵۰ هکتار از باغات شهرستان تحت پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته که ۴۷ درصد از باغات بارور شهرستان را تشکیل می‌دهد.

 

 

وی با بیان اینکه باغ‌های دارای بیمه می‌توانند به راحتی خسارت خود را از بیمه دریافت کنند، تصریح کرد: امیدواریم با همکاری باغداران و کشاورزان همه محصولات و زمین‌های کشاورزی تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

 

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده