ساعت: ۱۸:۲۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۲/۴ شناسه خبر: 69843
فرماندار هشترود در جلسه شورای اداری:

امین امینیان گفت: از۶۲ معدن فلزی و غیر فلزی متاسفانه برخی ها بدون فرآوری در این شهرستان استخراج شده اند که به جای سود دهی به هشترود باعث تخریب اراضی و آلودگی آبها شده اند لذا می طلبد صنایع فراوری در منطقه ایجاد شود.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، امین امینیان فرماندار هشترود عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان هشترود که با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، خواستار احداث شبکه فاضلاب شهری و تصفیه خانه فاضلاب در این شهرستان شد و گفت : متاسفانه فاضلاب های شهری به رودخانه داخل شهر ریخته می شود که تهدیدی بهداشتی و زیست محیطی برای شهروندان و محیط زیست را به دنبال دارد.
وی اظهار داشت: متاسفانه سد سهند هشترود که بزرگترین سد داخل استان است و ۱۶۵ میلیون متر مکعب آب دارد بلااستفاده مانده و از ۱۲ هزار هکتار اراضی پایاب آن متاسفانه ۲ هزار هکتار آن کار شده است .
امینی افزود: از۶۲ معدن فلزی و غیر فلزی متاسفانه برخی ها بدون فرآوری در این شهرستان استخراج شده اند که به جای سود دهی به هشترود باعث تخریب اراضی و آلودگی آبها شده اند لذا می طلبد صنایع فراوری در منطقه ایجاد شود.
وی به نرخ رشد هشترود اشاره نمود و تصریح کرد: متاسفانه نبود اشتغال علی الخصوص برای جوانان به مهاجر فرست ترین شهر استان با نرخ بیکاری ۲۴٫۳۲ درصد که بالاترین نرخ بیکاری استان را شامل می شود تبدیل شده است.
حجت الاسلام علی رحیمی امام جمعه هشترود نیزازدولت و وزرا خواست هشترود با مدنیت ۷۰ سال و وجود آب و خاک حاصلخیزهنوز بافت روستایی دارد و باید ازمظلومیت هشترود دفاع شود.
رحیمی گفت : ظلم بالاتر ازاین که چند میلیون متر مکعب آب در پشت سد جمع شود و کشاورزان هشترودی به خاطر کمبود آب دچار خسارت و خشکسالی شوند.
وی گفت : برخی طرح ها ازجمله طرح مسجد جامع هشترود یادگار چندین دولت می باشد که وزیر راه و شهرسازی آقای آخوندی در دولت آقای هاشمی آن را کلنگ زنی کرده اما هنوزاجرایی نشده و نیمه تمام مانده است.ِ
انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده