ساعت: ۱۰:۳۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۲/۳ شناسه خبر: 69803
مطالبات نماینده‌ی هشترود و چاراویماق در مجلس از رئیس‌جمهور:

امینی از مشکلات حوزه راه‌سازی آذربایجان‌شرقی انتقاد و خواهان تکمیل اتوبان هشترود-مراغه و احداث اتوبان تبریز-بازرگان شد.

Print Friendly

به گزارش پیک هشترود، سید حمزه امینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه اجتماعی آناج با اشاره به سفر حجت‌الاسلام روحانی به تبریز در تشریح مطالبات مردم از دولت، ابراز داشت: آذربایجان‌شرقی مشکلاتی در حوزه راه‌سازی دارد که انتظار می‌رود با سفر رئیس‌جمهور و اتخاذ تصمیمات لازم شاهد حل آن‌ها در اسرع وقت باشیم.

وی افزود: امید داریم که در آینده تمامی کارهای عمرانی از جمله پروژه راه‌آهن تهران – تبریز و اتوبان هشترود – مراغه به پایان برسد، البته باید اتوبان بازرگان-تبریز نیز همچون سایر پروژه‌های نیمه‌تمام مورد توجه ویژه قرار گیرد.

نماینده‌ی مردم هشترود خواستار توسعه‌ی مجموعه مس سونگون شد و با اشاره به اهمیت اقتصادی آن برای منطقه، از وضعیت نامناسب کارخانه ماشین‌سازی تبریز و اثرات منفی آن بر جامعه و قشر کارگری انتقاد کرد.

وی خاطرنشان ساخت: از معادن و ذخایر موجود در آذربایجان‌شرقی از جمله شهرستان‌های هشترود و چاراویماق که معادن آهن به صورت غنی در آنجا وجود دارند نیز باید بهره‌ی کافی برد.

عضو مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی از دیدار نمایندگان استان با حجت‌الاسلام روحانی خبر داد و عنوان کرد: انشاءالله در روز سه‌شنبه طی جلسه‌ای که با رئیس‌جمهور خواهیم داشت این موارد را مطرح خواهیم کرد تا رسیدگی شود.

امینی در پاسخ به این سوال که آیا هشترودی‌ها منتظر حضور رئیس‌جمهور در این شهرستان نیستند، تاکید داشت: قطعاً انتظار داریم که رئیس‌جمهور از هشترود که قطب کشاورزی استان می‌باشد دیدن کنند.

وی در پایان تصریح کرد: از دولت تدبیر و امید انتظار داریم تا سد سهند هشترود را که ۱۲ سال از شروع آن به منظور رونق کشاورزی می‌گذرد و هیچ اقدامی در این زمینه انجام داده نشده است، تکمیل نماید؛ البته بنده این قول را هم به دولت تدبیر می‌دهم که کشاورزان ما با کارکردن ۵ فاز از این سد تمام گندم کشور را تامین خواهند کرد.

انتهای پیام/

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده