ساعت: ۲۱:۴۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۱/۳۰ شناسه خبر: 69782
دادستان هشترود:

دادستان هشترود با بیان اینکه شیوه های جاری مبارزه با موادمخدر و ترک اعتیاد جوابگو نیست، گفت: در برخی مراکز ترک اعتیاد، درمان قطعی استاندارد نیست و در برخی موارد داروهای ترک اعتیاد نیز دستکاری می شود.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، شاهرخ اسداللهی روز پنجشنبه در جلسه مبارزه با مواد مخدر شهرستان هشرود افزود: مکان فعلی کمپ ترک اعتیاد نیز مناسب و استاندار نیست و ساخت کمپ جدید مطابق با استانداردهای ماده ۱۵ در شهرستان ضروری است.
وی اضافه کرد: مقابله با پدیده اعتیاد، وظیفه دستگاه خاصی نیست و همه دستگاه ها باید برای ریشه کن کردن اعتیاد در جامعه که سرآغاز بسیاری از جرم ها و تخلفات است، همکاری کنند.
فرماندار هشترود نیز در این جلسه از وجود ۲ هزار معتاد در این شهرستان خبر داد و گفت: خوشبختانه هیچ گونه معتاد متجاهری در شهرستان وجود ندارد.
امین امینیان همچنین از پرداخت تسهیلات ۱۰ میلیارد ریالی به ۵۰ معتاد بهبود یافته شهرستان در سال گذشته خبر داد و افزود: هر معتادی که ترک و از ادارات ذیصلاح گواهی ترک اعتیاد ارائه کند وام خود اشتغالی کم بهره دریافت می کند.
وی ادامه داد: در سال گذشته ۱۷ هزار و ۴۹۹ نفر از نظر اعتیاد در شهرستان غربالگری شدند که نتیجه ۵۶۳ مورد مثبت بود و از این تعداد هم ۵۵۰ نفر توسط پزشکان معاینه و راهنمایی شدند.
وی همچنین از برگزاری کلاس های مهارت آموزی در زندان هشترود و مرکز کمپ ترک اعتیاد این شهرستان به صورت رایگان خبر داد.

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده