ساعت: ۲۱:۳۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۱/۳۰ شناسه خبر: 69777
گفتگوی متفاوت پیک هشترود با فرمانده سپاه هشترود بمناسبت روز پاسدار:

سرهنگ پاسدار احمد تقی پور فرمانده سپاه ناحیه هشترود بمناسبت روز پاسدار به سوالات خبرنگار پیک هشترود پاسخ دادند.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، سوم شعبان مصادف با میلاد امام حسین (ع) روز پاسدار نامگذاری شده و به همین بهانه مصاحبه متفاوتی با سرهنگ احمد تقی پور فرمانده سپاه ناحیه هشترود داشته ایم.

 

 

چه احساسی دارید که روز میلاد سیدالشهداء (ع) به عنوان روز پاسدار انتخاب شده است؟

باتوجه به اینکه  حضرت سیدالشهداء(ع) در اوج فداکاری و ایثار در راه احیای اسلام عزیز از هیچ کوششی فروگذار نخواهند بود . نامگذاری این روز به نام روز پاسدار به معنای این است که پاسداران راه و روش آن امام آزادگان را در پیش گرفته اند. امروزه دشمنان از هر ترفندی برای لطمه زدن به ایران اسلامی استفاده می کنند و وظیفه پاسداران به عنوان حامیان این نظام از هر زمان دیگری سنگین تر است تا با آگاهی پاسداران، انقلاب اسلامی از توطئه های دشمنان به لطف خداوند در امان بماند.

 

پس بنابراین همه ی کسانی که مسلمان هستند وظیفه ی پاسداری از اسلام را برعهده دارند و ما به عنوان پاسداران انقلاب اسلامی وظیفه ی صیانت از انقلاب اسلامی را هم بر عهده داریم.با اینکه امام حسین (ع) الگو و اسوه پاسداری است مابه عنوان نیروی انقلابی در دفاع از ارزش های انقلاب و اسلام به امام حسین (ع)اقتدا می کنیم  و در راه دفاع از ارزش های اسلامی به کوری چشم دشمنان اعم از دشمنان داخلی ودشمنان خارجی تمام هستی خود را در طبق اخلاص می گذاریم.

 

 

سپاه را نیروی نظامی می دانید یا فرهنگی؟

سپاه صرفا یک نهاد نظامی نیست چون اگر قرار بود صرفا نهاد نظامی باشد ما ارتش داشتیم ونیازی به سپاه نبود ما در هر عرصه ای که منافع انقلاب ایجاد کند حاضر خواهیم شد شاید این عرصه روزی عرصه نظامی باشد ،شاید روزی عرصه اقتصادی باشد،شاید روزی عرصه سیاسی ویا اجتماعی ویا فرهنگی باشد.پس بنابراین سپاه محدود به یک عرصه نیست وهر عرصه ایی که کم رنگ شود سپاه در آنجا نقش آفرینی خواهد کرد.

 

 

شیرین ترین وتلخترین خاطره تان از ایام خدمت به عنوان پاسدار چیست؟

بحمدالله به عنوان سرباز انقلاب و سرباز ولایت که دراین نهاد مقدس خدمت می نمایم ،نهادی که پیرو خط امام ورهبری است ،نهادی که سیره شهدا منش ورفتار آنهاست ،نهادی که جزء حراست از دستاوردهای انقلاب ونظام اسلامی وپاسداری از خون شهیدان هدف دیگری ندارد ونهادی که افتخار رادر شهادت  می داند هر روز شیرین ترین خاطره ام است وزمانی که هر روز برای انسان شیرین ترین خاطره باشد جایی برای خاطرات تلخ نیست.

 

 

رابطه مردم وسپاه چطور است؟ دید مردم نسبت به پاسدارها چگونه است؟

مَشى سپاه باید بگونه اى باشد که در چشم مردم هر چه عزیزتر و شیرین تر جلوه کند. چون نـقـشـى کـه سپاه دارد جز با اتّکاى به مردم عملى نیست . اتّکاى به مردم هنگامى میسور است که محبّت مردم و اعتقاد آنان به سپاه محفوظ باشد. سـپـاه بـایـد اخـلاق اسـلامـى را نصب العین خود قرار دهد. سپاه باید در چشمهاى مردم این کشور، سربازان بالقوّه این انقلاب ، شیرین بماند تا انقلاب محفوظ بماند.

 

دو ارگـان و سـازمـان هـسـتـنـد که اگر از چشم مردم افتادند ما زیان هاى سختى خواهیم دید، یکى روحـانـیون و دیگرى سپاهیان پاسدار. اوّلین نکته در اخلاق اسلامى ، مصداق (اشداءِ على الکفّار رحـمـاء بـینهم ) بودن است ؛ یعنى از مقابله با نیروهاى شرق و غرب نهراسیدن و با حرکت هاى سـیـاسـى ضـد انـقـلاب سـازش نـداشـتـن و از سـوى دیـگـر در داخل جامعه اسلامى با رحم و راءفت رفتار کردن است .

 

سپاه پاسداران انقلاب اسلامى از جمله مراکزى است که رابطه و پیوستگى آن با مردم کاملاً مـشـهـود اسـت و ایـن راز سپاه است . اگر سپاه این پیوستگى را از دست بدهد، به رکود و سستى کـشـیـده مـى شـود. عـلّت ایـن تـحـرّک و خـودجـوشـى کـه امـروز مـا در سـپـاه شـاهـد آنیم ناشى از اتـّصـال و ارتـبـاط و آمـیـخـتـگـى سـپـاه بـا مـردم است و باید روز به روز در بسط این ارتباط کوشید.

 

 

پایان پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده