ساعت: ۱۳:۴۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۲/۱۷ شناسه خبر: 69555
مدیر جهادکشاورزی هشترود خبر داد؛

مجید احمدی از آغاز اجرای پلاک گذاری ۶۰ دستگاه تراکتور کشاورزی در شهرستان هشترود خبرداد.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، مجید احمدی مدیر جهادکشاورزی هشترود ظهر امروز در مراسم پلاک گذاری تراکتور در این شهرستان گفت : ۲ هزارو ۹۴۷ تراکتور در این شهرستان وجود دارد که از این تعداد ۲ هزارو ۳۳۶ دستگاه تراکتور عمر زیر ۲۵ سال را دارند و از این  تعداد نیز ۹۴۱ دستگاه فاقد پلاک می باشند.

 
وی گفت : از کل تراکتور های موجود در منطقه هزارو ۳۰۰ دستگاه از کارخانه و ۹۸ دستگاه توسط پلیس راهور پلاک گذاری شده اند.

 
احمدی گفت :  تمام ماشین آلات کشاورزی باید پلاک گذاری شوند در غیر اینصورت سوخت به آنها تعلق نمی‌گیرد.

 
مدیر جهاد کشاورزی هشترود  یکی از معضلات در امر توزیع سوخت ماشین آلات کشاورزی را عدم پلاک گذاری ادوات کشاورزی بیان نمود و افزود :از مزایای اجرای طرح می توان به مدیریت مصرف سوخت و دریافت کارت سوخت ، ایجاد زیرساخت های لازم و تسهیل در خدمت رسانی  ,  ساماندهی نقل و انتقال ماشین آلات کشاورزی در دفاتر ثبت و اسناد , کنترل تردد ماشین آلات کشاورزی در جاده ها و بیمه ماشین آلات کشاورزی اشاره کرد.

 
وی همچنین به رتبه دوم شهرستان هشترود در جذب و پرداخت تسهیلات ماشین آلات و ادوات کشاورزی اشاره نمود و گفت : در ۱۱ ماهه امسال بیش از ۷۰ میلیارد ریال وام برای خرید ماشین آلات و ادوات کشاورزی پرداخت شده است.

 
در این شهرستان سالانه حدود ۲۵۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و باغی تولید می شود که عمده محصول تولیدی آن گندم بوده که به علت تولید بیشترین میزان این محصول، به انبار غله استان شهرت یافته است.

 

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده