ساعت: ۱۱:۳۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ شناسه خبر: 69492
امام جمعه هشترود:

امام جمعه هشترود از مردم و خیران خواست تا در آستانه عید نوروز، از فقرا دستگیری کرده و کمک حال مستضعفان و نیازمندان باشند.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، حجت الاسلام علی رحیمی امام جمعه هشترود روز سه شنبه در دیدار کارکنان کمیته امداد امام (ره) هشترود در سالروز تاسیس کمیته امداد و آغازجشن احسان و نیکوکاری، با بیان اینکه خودکفایی مددجویان باید محور فعالیت های کمیته امداد قرار گیرد، افزود: اگر خودکفایی مددجویان محقق شود بسیاری از مشکلات رفع می شود.

 
وی بر اهمیت و جایگاه احسان و نیکوکاری در دین اسلام و بزرگان دینی تاکید کرد و گفت: احسان و نیکوکاری مختص روزهای پایانی سال نبوده بلکه همواره باید به فکر همنوعان نیازمند باشیم و شادی هایمان را تقسیم کنیم.

 
رئیس کمیته امداد امام(ره) هشترود نیز از جمع آوری یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریالی صدقه در شهرستان هشترود در ۱۱ ماهه گذشته خبر داد و گفت: در این مدت همچنین ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کمک مستمری به مددجویان پرداخت شده است.

 
شهرام آسیابی افزود: امسال به رغم خشکسالی، کشاورزان هشترود ۳۵ تن سیب به ارزش ۸۳۰ میلیون ریال زکات مستحبی، ۱۱۰ میلیون ریال زکات فطریه و یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون نیز زکات در روستاها جمع آوری شده که توسط دهیاران در روستاها هزینه شده است.

 
آسیابی گفت: در ۱۵۶ روستای هشترود هزار و ۳۲۵ خانواده تحت پوشش این نهاد هستند.

 
وی از پرداخت ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ۱۷۶ نفر به صورت وام کم بهره جهت توانمند سازی مددجویان در ۱۱ ماهه گذشته خبر داد.

 

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده