ساعت: ۰۹:۴۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ شناسه خبر: 69477
موی تای کارِ هشترودیِ قهرمانِ کشور:

هادی نوروریان گفت: سطح مسابقات خیلی بالا بود و من با دعای پدر و مادرم توانستم این مدال را کسب کنم و مدالم را تقدیم همشهریانم می‌کنم‌.

Print Friendly

به گزارش خبرنگار پیک هشترود، هادی نوروزیان موی‌تای‌کار هشترودی که به نمایندگی از استان آذربایجان‌شرقی در مسابقات انتخابی تیم ملی در استان کرمان شرکت کرده و توانست مدال طلای مسابقات انتخابی تیم ملی را از آن خود کند، در گفتگو با خبرنگاران گفت: ۳۵ تیم از کشورمان با ۴۵۰ نفر ورزشکار موی‌تای‌کار در این دوره از مسابقات شرکت کرده بودند که بنده توانستم به لطف خدا مدال طلای این مسابقات و جواز شرکت در مسابقات جهانی مکزیک را کسب نمایم.‌

وی اظهار داشت: سطح مسابقات خیلی بالا بود و من با دعای پدر و مادرم توانستم این مدال را کسب کنم و مدالم را تقدیم همشهریانم می‌کنم‌.

نوروزیان از مسوولان استانی و شهرستانی خواست وی را در ادامه این مسابقات و اعزام به مکزیک یاری و کمک مالی کنند. ‌

هادی نوروزیان ورزشکار مو‌ی‌تای شهرستان هشترود که در تیم استان آذربایجان‌شرقی در وزن+۹۱ در این مسابقات حضور دارد. وی ۱۱ سال است در این ورزش فعالیت می‌کند و‌ ۵ بار قهرمانی کشور، ۲ بار قهرمانی آسیا و یک بار هم قهرمانی مسابقات حرفه‌ای تایلند را در کارنامه ورزشی خود دارد.‌

گفتنی است، موی‌تای یا همان «بوکس تایلندی» به معنی «مشت‌زدن» است و یکی از سبک‌های آزاد ورزش رزمی به شمار می‌رود.‌ موی‌تای یکی از سبک‌های آزاد  ورزش‌های رزمی است، مبارزات آن به صورت برخورد کامل و در رینگ برگزار می‌شود‌. تکنیک‌های مشت در موی‌تای شباهت زیادی به بوکس غربی دارند و وجود فنون گلاویزی این رشته را به کیک بوکسینگ و ساندا نزدیک ساخته ‌است.

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده