ساعت: ۲۰:۳۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۲/۱۲ شناسه خبر: 69459
نماینده هشترود و چاراویماق در خانه ملت:

سیدحمزه امینی گفت: پراکندگی و کثرت روستاهای حوزه انتخابیه نیز دشواری هایی را ایجاد کرده است و به همین دلیل اگر افزایش تعداد نمایندگان براساس وضعیت جغرافیایی باشد، من نیز رضایت خودم را اعلام می‌کنم.

Print Friendly

به گزارش پیک هشترود، سید حمزه امینی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: بازنگری در تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این موضوع بستگی دارد که برای این اقدامات جمعیت یا وضعیت جغرافیایی ملاک عمل قرار گیرد.

 

 

وی با بیان اینکه موضوع افزایش تعداد نمایندگان در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت، بیان کرد: اگر ملاک برای افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وسعت جغرافیایی باشد، موافق با این موضوع خواهم بود.

 

 

نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی افزود: در حوزه انتخابیه من هر کدام از دو شهرستان هشترود و چاراویماق به وسعت استان البرز هستند و وسعت زیادی دارند.

 

 

امینی تصریح کرد: شهرستان چاراویماق سه استان آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و زنجان را به هم متصل کرده است.

 

 

وی با اشاره به گستردگی جغرافیایی حوزه انتخابیه خود، ادامه داد: پراکندگی و کثرت روستاهای حوزه انتخابیه نیز دشواری هایی را ایجاد کرده است و به همین دلیل اگر افزایش تعداد نمایندگان براساس وضعیت جغرافیایی باشد، من نیز رضایت خودم را اعلام می‌کنم.

 

 

وعضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه البته اگر افزایش تعداد نمایندگان نیز بر اساس جمعیت باشد شهرهایی که جمعیت بالایی دارند باید افزایش تعداد نمایندگان را برای آن‌ها شاهد باشیم و مشکلی در این زمینه وجود ندارد، گفت: من موافق بازنگری در تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی هستم.

 

 

نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر اساس قانون اساسی به ازای هر۱۰ سال، ۲۰ نفر باید به تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزوده شود ولی اکنون دو دوره ۱۰ ساله ااست که نماینده‌ای، اضافه نشده است.

 

 

انتهای پیام/م.ا

Print Friendly

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده